Drukuj

NZOZ Rodzina Kamienna GóraDbanie o zdrowie i bezpieczeństwo to nie tylko wizyty u lekarza, czy zabiegi wykonywane przez pielęgniarki. To też przeciwdziałanie występowaniu zagrożeń czy edukacja. Często uważamy, że problem nas nie dotyczy, ale wypadki się zdarzają. Kupując samochód zadbajmy też o dodatkową kartkę A4 ? kartę ratowniczą.Karta ratownicza to zestandaryzowana karta w formacie A4 przedstawiająca rzut z góry i boku pojazdu z zaznaczonymi elementami wzmocnień karoserii, umiejscowienia zbiornika paliwa, poduszek powietrznych oraz nabojów napinaczy pasów, akumulatora czy baterii w pojazdach elektrycznych.

Ratownicy, strażacy zarówno ci zawodowi jak i ochotnicy potrzebują czasu na dostanie się do poszkodowanych w pojeździe. Jeżeli znajdą za osłoną przeciwsłoneczną kartę z zaznaczonymi w/w elementami ich działanie skróci się o około 30%, czyli nawet o decydujące 6-9 minut.

Karty ratownicze można pobrać ze strony: http://kartyratownicze.pl/ Karty dostępne są zarówno do nowych jak i do tych nieco starszych pojazdów.

Więcej informacji z cyklu Twoje zdrowie


 NZOZ Rodzina Kamienna Góra

Cykl artykułów Twoje zdrowie powstaje we współpracy z przychodnią NZOZ Rodzina, ul. Kościuszki 6, Kamienna Góra.
W przychodni przyjmują lekarze ogólni, pediatrzy oraz specjaliści ?na NFZ?.
tel 75 743 28 93 lub 75 743 31 13
więcej informacji o przychodni: www.nzozrodzina.org lub https://www.facebook.com/rodzinakg