aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. lh

Chcesz, aby Twoja strona internetowa zajmowała wyższe pozycje w Google i przyciągała większą liczbę internautów? Zadbaj o skuteczne pozycjonowanie, które zapewni lepszą widoczność Twojej firmy w Internecie. Aby mieć pewność, że działania SEO przyniosą zadowalające efekty, oddaj je w ręce specjalistów. Zastanawiasz się, z czyich usług skorzystać? Jak wybrać firmę pozycjonującą? Przeczytaj artykuł i poznaj praktyczne wskazówki. Sprawdź, na co zwracać uwagę podczas porównywania ofert SEO. Dowiedz się, z kim warto nawiązać współpracę.

Jak zadbać o widoczność strony WWW w Internecie?

Posiadanie strony internetowej to dziś podstawa prowadzenia biznesu. Sama firmowa witryna jednak nie wystarczy. Trzeba jeszcze zadbać, aby była dobrze widoczna w Google. Wówczas przyciągnie zainteresowane osoby, będzie generować ruch i wpłynie na wzrost wyników sprzedażowych.

Jak sprawić, aby strona WWW zajmowała wysokie pozycje w wyszukiwarce? Z pomocą przychodzą tutaj odpowiednie działania z zakresu pozycjonowania, czy inaczej SEO.

Optymalizację SEO można wykonać na własną rękę lub skorzystać z usług specjalistów. Dla małych i średnich przedsiębiorstw ta druga opcja będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Dlaczego? Otóż pozycjonowanie jest dość skomplikowane. Wymaga wiedzy, umiejętności technicznych oraz doświadczenia i znajomości aktualnych algorytmów wyszukiwarki. Ponadto jest to proces długotrwały. Nie jest to czynność jednorazowa – działania trzeba wykonywać na bieżąco.

Przedsiębiorcy z sektora MŚP zazwyczaj nie mają czasu ani wystarczającej wiedzy, aby samodzielnie zajmować się pozycjonowaniem swojej strony. To dlatego nawiązują współpracę z firmami, które oferują takie usługi. Przykładem jest WeNet, której ofertę znajdziesz na https://wenet.pl/oferta/pozycjonowanie.

Czym zajmują się specjaliści SEO?

Zadaniem specjalistów SEO jest poprawa widoczności stron internetowych w sieci. W tym celu eksperci wykonują zarówno działania on-site (bezpośrednio na optymalizowanej stronie), jak i off-site (poza witryną). W przypadku tego pierwszego rodzaju chodzi tutaj o udoskonalanie wszystkich elementów na stronie WWW, które mają znaczący wpływ na jej widoczność i pozycję w wyszukiwarce. Działania off-site to natomiast przede wszystkim budowanie wartościowego profilu linkowego.

Jakie konkretne prace przeprowadzają specjaliści? Wszystko zależy od kondycji danej strony. Warto pamiętać, że czynników, które wpływają na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania Google, jest mnóstwo.

Pierwszym krokiem powinno być zatem wykonanie audytu SEO. Co to takiego? Otóż jest to analiza strony WWW, która pokazuje, jakie błędy zawiera i co trzeba na niej poprawić. Wyniki audytu pozwalają zaplanować trafne i skuteczne działania.

Poza audytem w pakiet usług SEO zazwyczaj wchodzą:

 • optymalizacja treści – specjaliści tworzą wysokiej jakości i zgodne z SEO treści, które są przyjazne i czytelne dla internautów oraz algorytmów wyszukiwarki. Dbają m.in. o odpowiednie słowa kluczowe, uporządkowaną strukturę tekstu, prawidłowe meta dane i linkowanie wewnętrzne,
 • optymalizacja techniczna – eksperci udoskonalają wszelkie aspekty techniczne i elementy na stronie WWW, które mają wpływ na jej pozycję w wyszukiwarce. Dbają o takie kwestie jak np. responsywny design, szybkość ładowania strony, przyjazne adresy URL, certyfikat SSL itd.,
 • link building – budowanie profilu linkowego – specjaliści dbają o wartościowe linki zewnętrzne, czyli odnośniki znajdujące się na innych serwisach, aby pozyskać dodatkowe wejścia na stronę. Eksperci m.in. zakładają Profil Firmy w Google i atrakcyjne wizytówki w popularnych katalogach firm.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru firmy pozycjonującej?

Jak już zostało wspomniane, pozycjonowanie strony to proces czasochłonny, który wymaga wiedzy i umiejętności. Jeśli chcesz, aby przeprowadzone działania przyniosły efekty, skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Dzięki temu nie przepalisz budżetu i rozwiniesz firmę. W Internecie znaleźć można mnóstwo ofert dotyczących usług SEO. Zastanawiasz się, jak trafić na odpowiednią? Przede wszystkim dokładnie je przeanalizuj, porównaj i zwróć uwagę na takie aspekty jak:

 • zakres wykonywanych usług –  działania, które wchodzą w skład oferty i są wliczone w cenę,
 • szczegóły dotyczące umowy – długość okresu współpracy, zasady ewentualnego rozwiązania umowy,
 • obiecywane efekty współpracy – działania SEO wymagają czasu, dlatego uważaj na nierealne obietnice, takie jak przykładowo pozycja w TOP 3 po jedynie trzech miesiącach współpracy,
 • cena usługi – nie powinno być to jednak główne kryterium. Pamiętaj, że skuteczne pozycjonowanie wiąże się z wydatkiem, ale zdecydowanie się opłaca.

W przypadku wyboru firmy SEO bardzo ważne jest doświadczenie specjalistów. Podczas porównywania ofert na rynku kieruj się też portfolio. Sprawdzaj, czy na stronie internetowej danej firmy znajdują się case study klientów. Efekty prowadzonych działań potwierdzone liczbami to dowód na to, że eksperci znają się na rzeczy i że można im zaufać.

Kwestią, którą warto też mieć na uwadze, jest to, z kim współpracowała firma. Dobrze, jeśli wybrani przez Ciebie specjaliści realizowali już działania dla branży, w której działasz. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że znają już jej specyfikę.

Zanim nawiążesz współpracę z firmą pozycjonującą, zwróć uwagę również na:

 • opinie innych klientów w Internecie,
 • zdobyte certyfikaty,
 • wykorzystywane narzędzia,
 • jakość i atrakcyjność strony internetowej firmy SEO,
 • proces i harmonogram prowadzonych prac,
 • regularne raportowanie wyników.

Dlaczego pozycjonowanie warto powierzyć firmie WeNet?

Chcesz zajmować wyższe pozycje w Google i zdobywać nowych klientów? Proces pozycjonowania witryny internetowej oddaj w ręce profesjonalistów. Wiesz już, czym kierować się przy wyborze firmy. Ofert na rynku jest oczywiście całe mnóstwo. Wciąż nie możesz się zdecydować, z kim nawiązać współpracę? Postaw na sprawdzonych specjalistów WeNet, którzy zajmą się analizą, wprowadzaniem zmian i raportowaniem.

Eksperci zadbają o każdy aspekt działań SEO: od optymalizacji technicznej, przez linkowanie zewnętrzne, po marketing treści. Przygotują indywidualny plan działania dla Twojej firmy. Wykonają audyt SEO, sprawdzą aktualną kondycję Twojej strony internetowej i poprawią błędy, aby witryna stała się lepiej widoczna dla potencjalnych klientów. Co miesiąc będą dostarczać Ci raport podsumowujący działania. Dowiesz się m.in. na której pozycji w Google znajduje się Twoja strona na frazy priorytetowe dla Twojej branży.

Pamiętaj, że profesjonalne pozycjonowanie to długotrwałe efekty. Dzięki dobrze przeprowadzonym działaniom zyskasz:

 • większy ruch na stronie,
 • więcej zainteresowanych klientów,
 • wzrost rozpoznawalności marki/firmy.

Doradcy internetowi WeNet mają duże doświadczenie w pozycjonowaniu stron. Potwierdza to ich portfolio oraz pozytywne opinie klientów. Jeśli zdecydujesz się na współpracę, już na starcie dostaniesz dedykowanego opiekuna, który będzie Cię wspierał na każdym etapie trwania umowy. Poznaj bogatą ofertę SEO na WeNet.pl i zamów bezpłatną wycenę.

REKLAMA