aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Kolczyki w wardze mogą być bardziej podatne na infekcje - zwłaszcza w początkowej fazie gojenia - ze względu na regularny kontakt ze śliną, jedzeniem, makijażem i innymi bakteriami. Zaczepianie biżuterii o włosy lub ubranie może również podrażnić piercing i wprowadzić nowe bakterie.

Możesz być bardziej narażona na infekcję, jeśli masz podwójny piercing, np. pionowy labret lub dalia. Infekcja może, ale nie musi, dotyczyć obu dziurek.

Jak rozpoznać infekcję

Jeśli kolczyk jest nowy, podrażnienie jest normalne. Twoja skóra wciąż przystosowuje się do nowego otworu w wardze lub jej okolicy. W ciągu pierwszych dwóch tygodni możesz odczuwać: zaczerwienienie, niewielki obrzęk, sporadyczne pulsowanie, delikatne ciepło lub gorąco, przezroczysta lub biała wydzielina.
Zaczerwienienie lub obrzęk, które wykraczają poza miejsce przekłucia, mogą być oznaką infekcji.

Inne wczesne oznaki infekcji to: utrzymujące się ciepłp. nasilający się ból,,nadmierne krwawienie, ropa, guzek z przodu lub z tyłu kolczyka, gorączka.
Łagodne infekcje można zazwyczaj leczyć w domu. Jeśli jednak po raz pierwszy masz do czynienia z zakażonym kolczykiem lub jeśli Twoje objawy są poważniejsze, natychmiast udaj się do piercera testujemyjedzenie.pl

Nie baw się ani nie zdejmuj biżuterii

Przekręcanie lub dotykanie biżuterii może zwiększyć obrzęk i podrażnienie. Może też spowodować wprowadzenie do piercingu nowych bakterii. W większości przypadków uważaj, że biżuteria jest całkowicie niedostępna. Jedyny moment, kiedy powinieneś jej dotykać, to podczas oczyszczania.

Czyść to miejsce dwa do trzech razy dziennie

Jeśli masz oznaki infekcji, najlepszym sposobem na wypłukanie bakterii i zapobiegnięcie dalszym podrażnieniom jest regularne czyszczenie. Powinieneś czyścić miejsce dwa do trzech razy dziennie za pomocą roztworu soli fizjologicznej.

Przy użyciu gotowego roztworu soli

Używanie gotowego roztworu soli fizjologicznej jest zazwyczaj najwygodniejszym sposobem czyszczenia piercingu. Możesz go kupić bez recepty (OTC) w sklepie dla piercerów lub w lokalnej aptece.

Aby wyczyścić piercing:

Nasącz solą fizjologiczną szmatkę lub mocny ręcznik papierowy. Nie używaj chusteczek higienicznych, cienkich ręczników, wacików czy płatków kosmetycznych - ich włókna mogą wbić się w biżuterię i spowodować podrażnienie.
Delikatnie wytrzyj ściereczkę lub ręcznik wokół każdej strony biżuterii.
Upewnij się, że oczyściłeś zewnętrzną i wewnętrzną stronę wargi lub policzka.

W przypadku objawów zewnętrznych zastosuj ciepły okład. Przykładanie ciepłego kompresu na zewnętrzną stronę kolczyka może pomóc zminimalizować podrażnienia, zmniejszyć obrzęk i złagodzić ból.

 

REKLAMA