aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Źródło: unsplash.com

Specjalne pompy śrubowe pozwalają na proste przemieszczanie czy pompowanie różnych cieczy i substancji. Co warto o nich wiedzieć? Jakie są ich zalety?

 

Czym jest pompa śrubowa?

Pompa śrubowa jest urządzeniem, które klasyfikuje się do rodzaju pomp rotacyjnych-wyporowych. Tego typu urządzenia, odznaczają się różnymi konfiguracjami śrub oraz konstrukcjami. Pompa śrubowa bardzo chętnie wykorzystywana jest w gospodarstwach domowych do pompowania wody. Oprócz tego, wykorzystują je małe i duże przedsiębiorstwa. Idealnie sprawdza się ona w branży przemysłowej.

 

Jakie są zalety pompy śrubowej?

Pompy śrubowe mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim, urządzenia te nie wymagają częstej konserwacji. Warto zadbać o odpowiednie uszczelnienie, które jest trwałe i wytrzymałe. Daje to gwarancję maksymalnej żywotności urządzenia. Co za tym idzie, pompa nie zużywa się tak szybko, a proces eksploatacji jest niezwykle wolny.

 

Tego typu pompę można wykorzystać w bardzo wielu przypadkach. Ich prosta konstrukcja, pozwala na wykorzystanie jej pracy w branżach o różnych specyfikacjach. Bardzo często wykorzystuje się je do pompowania niebezpiecznych płynów. Pompy śrubowe nie zmieniają właściwości materiału, który transportują - stąd ich wielka popularność. Sprawdzają się więc one na wielu obszarach i idealnie nadają się do pompowania wody czy przemieszczania niektórych substancji, co nie byłoby możliwe przy wykorzystaniu innych pomp.

 

W jakich przypadkach warto zdecydować się na pompę śrubową?

Zakup specjalnej pompy śrubowej jest zdecydowanie opłacalny kiedy osoba kupująca chce za jej pomocą transportować różnego rodzaju ciecze. Do nich zaliczają się woda, substancje, chemiczne, spożywcze czy ścieki. Kiedy transportowane ciecze są mocno zapiaszczone bądź bogate w pierwiastki metaliczne, pompa śrubowa sprawdzi się wręcz idealnie. Zakup pompy śrubowej polecany jest osobom, które doceniają niezawodność oraz wytrzymałość produktu. Zanim klient wybierze pompę, warto skontaktować się z fachowcem, który pomoże w wyborze najlepszej z nich - pompa musi spełniać wszystkie wymagania kupującego.

 

Jak działa pompa śrubowa?

Działanie tego typu urządzeń jest bardzo proste. Po jej włączeniu, specjalny element metalowy, nazywany śrubą ślimakową, zostaje wprawiony w ruch rotacyjny. Wówczas, wśród osi pompy przemieszczają się specjalne komory wyporowe. Dzięki temu działaniu, woda lub inna ciecz jest zasysana i stopniowo przemieszcza się. Warto zaznaczyć, że pompy śrubowe mogą nieco różnić się konstrukcją, jednak ich działanie polega na tym samym.

REKLAMA