aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Źródło: pexels.com

Planujesz kupić, sprzedać lub wynająć mieszkanie? Wiedz, że stajesz przed jedną z ważniejszych (i najtrudniejszych!) decyzji w swoim życiu. Niezależnie, po której stronie podpisywanej umowy się znajdziesz, warto, by towarzyszył Ci ktoś, kto rynek nieruchomości zna od podszewki - rzetelny i doświadczony agent nieruchomości. Co wyróżnia najlepszych z nich? Tego dowiesz się z naszego tekstu!

Wszystko zaczyna się od wiedzy

W Polsce zawód pośrednika nieruchomości już od wielu lat nie wymaga specjalnego wykształcenia. Do branży nieruchomości może wejść każdy - ale utrzymać się na jej niespokojnych wodach potrafią jedynie ci, za którymi stoi fachowa wiedza. Po czym rozpoznasz, że pośrednik rzeczywiście ją posiada? Przede wszystkim po tym, jak dobrze zna i rozumie rynek - zwłaszcza ten lokalny. Przy dobrym agencie powinieneś czuć się tak, jak przy dobrym przewodniku; komfortowo i z przekonaniem, że odpowie na Twoje pytania!

 

A pytań możesz mu zadać sporo, ponieważ pośrednictwo nieruchomości to nie tylko wyszukiwanie idealnych ofert. Agent nieruchomości, który w pełni zaangażuje się we współpracę z Tobą, musi mieć wiedzę z wielu dziedzin. Umowy oraz kwestie finansowe stanowią prawdziwy gąszcz prawnych i administracyjnych pułapek - pośrednik musi być w stanie się z nimi uporać. Przygotowanie idealnej, dopasowanej do potrzeb Twojego mieszkania oferty? Wymaga umiejętności nie tylko z zakresu marketingu, ale także dekoracji wnętrz czy… fotografii. 

Najlepsi agenci grają w drużynie

I jasne, trudno oczekiwać, aby jeden człowiek był ekspertem w każdej dziedzinie; dlatego za dobrymi agentami nieruchomości stoją specjaliści - gotowi, by udzielić im merytorycznego wsparcia. W najlepszych biurach nieruchomości pracę agenta wspiera na co dzień zespół ekspertów z różnych dziedzin, takich jak prawo, finanse, księgowość czy marketing. Nic więc dziwnego, że największe sukcesy w branży odnoszą agencje nieruchomości, w których pośrednicy mogą cały czas wymieniać się wiedzą i doświadczeniami - dzięki czemu nigdy nie zostawiają swoich klientów bez odpowiedzi na trudne pytania! Według prestiżowego rankingu Lider Nieruchomości, organizowanego co roku przez portal Otodom, najlepszą agencją nieruchomości w Polsce jest homfi; działająca na terenie całego kraju firma, znana wcześniej jako Nowodworski Estates, posiada swoje biura nieruchomości m.in. we Wrocławiu (https://www.homfi.com/biuro-nieruchomosci/wroclaw), Gdańsku oraz Warszawie. I oczywiście w wielu innych miastach!

Jesteś dla niego kimś więcej, niż kolejnym klientem

Prawdziwych liderów nieruchomości wyróżnia jednak to, w jaki sposób podchodzą do klienta - czyli do Ciebie. Najlepsi agenci są doskonałymi słuchaczami i rozmówcami. Szczerze interesują ich Twoje marzenia oraz starają się zrozumieć problemy, które mogą stanąć Ci na drodze do znalezienia wymarzonego domu lub sprzedaży nieruchomości, o którą dbałeś przez lata. Pomysły agenta powinny zawsze być dostosowane do Twoich potrzeb; dla dobrego pośrednika każdy klient (tak jak i każda nieruchomość!) to odrębna historia, do której trzeba podejść w wyjątkowy sposób.

 

I dlatego najlepsi agenci tak bardzo dbają o dobry kontakt ze swoim klientami; wiedzą, że dobra współpraca jest oparta na zaufaniu i otwartości. Pośrednikowi powinieneś móc zaufać - to przecież Twój partner przy podejmowaniu jednej z trudniejszych decyzji w życiu, prawda?

 

REKLAMA