aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

unsplash.com

Wilgoć jest jednym z największych problemów, jakie mogą pojawić się w naszym domu. Zawilgocone piwnice, ściany i fundamenty to nie tylko dodatkowe koszty ogrzewania, ale przede wszystkim sprzyjające warunki do rozwoju chorobotwórczych grzybów i pleśni. Te nieprzyjemne mikroorganizmy mogą podrażniać górne drogi oddechowe, powodować bóle głowy i ogólne złe samopoczucie. Dodatkowo, są szkodliwe dla osób z alergiami. Niestety, nawet nowy budynek nie jest wolny od tego problemu i wilgoć może pojawić się zarówno w nowych, jak i starych budynkach. Jak sobie z nią radzić?

Elektroosmoza - innowacyjna metoda osuszania i odgrzybiania

Jednak istnieje również innowacyjna metoda, która pozwala na osuszanie i odgrzybianie pomieszczeń - jest to elektroosmoza. Ta tajemniczo brzmiąca nazwa oznacza wykorzystanie praw fizyki.

Kapilarne podciąganie wody, które polega na przenoszeniu wody pochodzącej z gruntu w górę murów, jest przyczyną zawilgocenia, przez co woda przemieszcza się od bieguna ujemnego do dodatniego.

 pexels.com

Osuszacz i odgrzybiacz ścian BlockAqua GPL-111

Jednym z rozwiązań jest zakup specjalnego urządzenia, takiego jak osuszacz i odgrzybiacz ścian BlockAqua GPL-111. Jego cena to 2740 zł netto + podatek VAT. To urządzenie pozwala na bezpieczne i nieinwazyjne osuszanie i odgrzybianie pomieszczeń.

Odgrzybianie ścian z BlockAqua

Metoda elektroosmozy polega na generowaniu dodatniego pola elektromagnetycznego, które odbija wodę znajdującą się już w murach, w celu usunięcia wilgoci z ścian budynku oraz eliminacji grzybów i pleśni z tych powierzchni.

 Dzięki tej metodzie, możemy skutecznie i bezpiecznie pozbyć się wilgoci z piwnic, ścian i fundamentów, jednocześnie zabezpieczając pomieszczenia przed ponownym zawilgoceniem.

Zabezpieczanie budynku przed wilgocią

Oprócz odgrzybiania, ważne jest również zabezpieczanie budynku przed wilgocią. Możemy to zrobić poprzez regularne kontrole i usuwanie ubytków w murach, uszczelnianie okien i drzwi, zabezpieczanie rynien i rur spustowych przed zanieczyszczeniem, a także instalowanie wentylacji mechanicznej z odprowadzeniem na zewnątrz.

Podsumowując, wilgoć w piwnicach, ścianach i fundamentach jest poważnym problemem, który nie tylko pogarsza komfort mieszkania, ale również stanowi zagrożenie dla zdrowia. Dlatego ważne jest, aby jak najszybciej zająć się tym problemem i skorzystać z odpowiednich metod odgrzybiania i zabezpieczania budynku przed wilgocią.

Przeczytaj więcej na temat osuszania ścian i skutecznego pozbywania się pleśni i grzybów na: https://osuszaniebudynku.com/odgrzybianie/

REKLAMA