aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

orion

Okna PCV Poznań cieszą się dużą popularnością na rynku. Jednym z zalet stolarki okien pcv Poznań jest możliwość dopasowania ich do nowych budynków jak i wieloletnich budowli. Każda nowa nieruchomość wiąże się z wstawieniem okien standardowych oraz okien balkonowych.

Do nowych budynków jesteśmy zobowiązani dopasować okna Poznań o określonych parametrach. Jednych z nich jest profil trzyszybowy oraz odpowiednia grubość profilu. Jeżeli budynek tego wymaga, jest przykładowo domem pasywnym, wówczas okna dodatkowo powinny być energooszczędne.

Poniżej zostały wymienione inne zalety okien PCV Poznań:

  • bezpieczeństwo, dzięki antywłamaniowym grzybkom,
  • izolacja akustyczna,
  • trwałość,
  • energooszczędność

Okna PCV Poznań, sprawdzą się również w remontowanych budynkach, gdzie stare zużyte okna należy wymienić na nowe. Wówczas parametry nie są tak wymagające jak poprzednio. Ważne aby okno było wyposażone w pakiet dwuszybowy, a sam profil jest węższy od profilu w nowych mieszkaniach.

Kolorystyka okien PCV Poznań

Dla potencjalnego klienta oprócz parametrów technicznych, ważne, a dla niektórych najważniejsza jest wizualność okien.

Okna Poznań mogą być w następującej kolorystyce.

  • obustronnie białe, bez okleiny,
  • jednostronnie okleinowane, wówczas jedna ze stron, najczęściej wewnętrzna pozostaje biała,
  • obustronnie okleinowane, przy czym warto zaznaczyć, że istnieje możliwość okleinowania różnej od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej, wymaga to jednak zazwyczaj dodatkowej dopłaty, a czas realizacji znacznie się wydłuża

Okleina okien PCV jest różnorodna, a każdy salon posiada szereg wzorników dzięki czemu możemy dopasować kolor profilu do swojej elewacji. Należy przy tym pamiętać, że zazwyczaj jesteśmy niestety ograniczeni planem gospodarczym danego terenu i możemy bazować tylko na kilku odcieniach.

Ostatnimi laty najchętniej wybieranym kolorem okien PCV Poznań, był przede wszystkim odcień antracytu oraz okleiny drewnopodobne.

Okna PCV Poznań jako okna balkonowe

Okna balkonowe jakie wyróżniamy to przede wszystkim okna balkonowe standardowe jedno oraz dwuskrzydłowe. Dedykowane są niewielkim otworom okiennym. Kiedy jednak nasz taras jest większy, a co za tym idzie otwór okienny również wówczas możemy wybrać okna PCV Poznań w systemie przesuwnym lub systemie uchylno-przesuwnym.

System przesuwny- najczęściej określany jako system HST, dedykowany dużym otworom gdzie jedna ze stron okna jest stała nieotwieralna, a druga przesuwna na rolkach dzięki temu nawet duży gabaryt przesuwa się bardzo lekko.

System uchylno-przesuwny- w salonach sprzedaży okien PCV Poznań określany zazwyczaj jako HKS lub PSK. Dedykowana mniejszym otworom, gdzie jedna ze stron okna również jest stała a druga uchylna lub przesuwna. Niestety system przesuwny nie jest już tak lekki w obsłudze jak w systemie HST.

Montaż okien Poznań

Aby okna Poznań spełniały swoje funkcje muszą być odpowiednio zamontowane. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie otworów okiennych pod montaż, odpowiednie uszczelnienie, a także właściwe warunki atmosferyczne panujące w czasie montażu okien PCV Poznań.

Możliwe jest również zamontowanie stolarki okiennej przy użyciu odpowiednich taśm, dzięki czemu uzyskujemy lepszą izolację termiczną, potocznie nazywany jako ciepły montaż i coraz częściej jest stosowany. Więcej dowiesz się na tej stronie.

REKLAMA