aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Wynajmując samochód sprzedawcy proponują różnego rodzaju dodatkowe usługi. Czy jednak warto z nich korzystać? Czy lepszym rozwiązaniem jest samodzielne wykupienie ubezpieczenia na życie lub turystycznego, czy można zdać się na ofertę wypożyczalni? Na jakie informacje zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy wynajmu samochodu?

Dodatkowe usługi oferowane razem z wynajmem samochodu

Wypożyczalnie samochodowe oferują klientom szeroki pakiet usług dodatkowych, które mogą oni wykupić. Zazwyczaj są to dodatkowe ubezpieczenia: samochodu lub turystyczne. Ale niektórzy oferują pakiety biletów pozwalających na zwiedzanie najpopularniejszych miejsc w mieście czy dodatkowy wynajem akcesoriów samochodowych: fotelików czy nawigacji. Przed zakupem każdej tego typu usługi z ich oferty warto zweryfikować czy jest to dla nas opłacalne, a przede wszystkim czy zaspokoi nasze potrzeby. 

Czy ubezpieczenie dodatkowe wykupywane podczas wynajmu samochodu jest godne uwagi?

Gdy chodzi o dodatkowe ubezpieczenie, które oferują zarówno wypożyczalnia samochodów Wrocław, jak i inne tego typu punkty usługowe, warto zagłębić się w jego warunki. Jeśli jest to dodatkowe ubezpieczenie pojazdu i jego pasażerów, w razie wypadku można pokusić się o wykupienie go. Drugim typem ubezpieczenia, które zaoferować może wypożyczalnia samochodów Wrocław jest turystyczne ubezpieczenie obejmujące wszystkie nieprzewidziane sytuacje. Jeśli w czasie wyjazdu wykupuje się tego typu ubezpieczenie w innym miejscu lub posiada się je razem z kartą kredytową nie ma potrzeby drugi raz płacić za ten sam pakiet usług. 

Wynajem samochodu przez Internet - zalety takiego rozwiązania

Współcześnie można wynająć pojazd siedząc wygodnie w domu i dopiero planując wyjazd. Dzięki dostępowi do Internetu można negocjować umowę z przedstawicielem, zmienić w niej zapisy, a nawet opłacić rezerwację. Często w takich przypadkach podawany jest numer karty kredytowej, która będzie obciążana po zakończeniu wynajmu. Jest to przede wszystkim komfortowe rozwiązanie: ma się pewność, że wybrany samochód będzie na nas czekał w wybranym przez nas miejscu, a formalności zajmą dosłownie chwilkę. 

Na jakie inne zapisy w umowie wypożyczenia samochodu warto zwrócić uwagę?

Niezależnie od formy podpisywania umowy, ważne jest aby przeczytać bardzo dokładnie każdy jej zapis, zarówno o opłatach, jak i karach za niewywiązanie się z jej postanowień. Warto to zrobić, aby nie zostać zaskoczonym końcową opłatą po zakończeniu wynajmu i dodatkowymi kosztami.

 

REKLAMA