aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

 Źródło: pixabay.com

Książka to najlepszy prezent na Mikołajki czy pod choinkę. Wybierając książki jako prezenty, dajemy coś wprost nie do przecenienia - możliwość przeżycia przygody i podróży, dokąd tylko czytelnik zechce. W zależności od tego, jaki gust ma osoba obdarowana, możemy podarować jej książkę z różnej kategorii. Na prezent idealnie nadają się zarówno książki fantasy, książki przygodowe, literatura faktu czy książki o przyjaźni. Te ostatnie cieszą się szczególną popularnością w okresie bożonarodzeniowym. Podobnie jak powieści o miłości i szczęściu.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Gdzie kupić książki o przyjaźni?
  • Jakie książki warto wybrać na prezent bożonarodzeniowy lub mikołajkowy?

Książka w formie papierowej, ebooka lub audiobooka to świetny pomysł na świąteczny podarunek, zarówno dla osoby dorosłej, jak i dziecka, nastolatka czy osoby starszej. Dzięki rozwojowi książki elektronicznej oraz audiobooków mamy do wyboru jeszcze więcej możliwości. Czytelnicy podzielili się bowiem na tych, którzy kochają książki w tradycyjnej papierowej formie, tych którzy są zwolennikami nowoczesności i książki w formie ebooków, a także tych którzy uwielbiają słuchać czytanych przez wybitnych lektorów książek. Czyli dzięki tym możliwościom możemy w pełni cieszyć się literaturą, kiedy chcemy i jak chcemy.

Książki o przyjaźni dla dorosłych i dzieci. Na jakie tytuły warto zwrócić uwagę?

W księgarniach znajdziemy wiele książek poświęconych różnej tematyce. Jednak w okresie bożonarodzeniowym największym zainteresowaniem czytelników cieszą się książki pozwalające na oderwanie naszych myśli od codziennych trudów życia. Dlatego tak chętnie sięgamy po książki o przyjaźni, książki o miłości, szczęśliwej rodzinie. Do wyboru mamy bardzo wiele tytułów, zarówno polskich autorów, jak i tych z zagranicy. Jednak często wybieramy książki tylko tych najbardziej znanych i reklamowanych. Warto czasem zwrócić uwagę na autorów, którzy nie są tak bardzo reklamowani jak ci wielokrotnie nagradzani.

Na prezent bożonarodzeniowy dla babci, cioci, czy mamy idealnie nadadzą się książki Agnieszki Olejnik, Magdaleny Witkiewicz i innych polskich autorek, które pięknie i barwnie piszą o przyjaźni miłości, szczęściu, rodzinie, dzieciach, kłopotach i troskach. Dla młodszych czytelników przykładem prezentu mówiącym o przyjaźni mogą być „Przygody Mikołajka” Rene Goscinnego. Choć książka powstała wiele, wiele lat temu wciąż bawi i cieszy kolejne pokolenia małych czytelników. Podobnie jak książka, która weszła już do kanonu literatury, czyli „Małe Kobietki”. Ito idealna pozycja dla dziewcząt, które wchodzą w wiek dorastania i zmagają się z trudami tego okresu życia. To opowieść o siostrzanej miłości i wielkiej przyjaźni.

Jakie książki wciągają czytelnika, który dostanie je pod choinkę?

Jak wiadomo, gusta czytelników są bardzo zróżnicowane. Dlatego warto wybrać także książki z innych kategorii. Coraz więcej osób interesuje się literaturą faktu, która opisuje to, co dzieje się wokół nas. Szczególnie warto po nie sięgnąć w obecnych czasach, kiedy na świecie dzieje się tak wiele. Możemy nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale także lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość. Ponadto warto też sięgnąć po kryminały. To książki, które szczególnie „wciągają” i pozwalają przeżyć ciekawe przygody i rozwiązywać wspaniałe zagadki kryminalne. Możemy naturalnie po raz kolejny przeczytać nowe wydania książek Agaty Christie lub sięgnąć po wspaniałe książki polskich autorów literatury kryminalnej.

W inny świat możemy udać się czytając polskie książki fantasy, oraz książki grozy. Autorzy zapełniają półki w księgarniach wartościowymi pozycjami, które warto poznać i podzielić się nimi z innymi członkami rodziny, dając je w prezencie.

Książki na prezent w dobrych cenach, nie tylko o przyjaźni, ale także o otaczającym nas świecie czy książki kryminalne i fantasy kupimy na przykład w sieci Empik. Możemy to zrobić zarówno w salonach, jak i poprzez sklep online. Książki zostaną do nas dostarczone szybko wprost pod drzwi naszego domu jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Udanych zakupów.

REKLAMA