aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Oglądanie ognia przez brudną szybę kominka przypomina oglądanie pokazu fajerwerków w pochmurną noc. Najlepszym sposobem na przywrócenie przytulności jest jak najszybsze wyczyszczenie szyby kominka.

 Jednak każdy rodzaj szkła zawiera nieco inne materiały, więc czyszczenie każdego rodzaju szkła będzie nieco inne. Szklane drzwi twojego kominka to prawdopodobnie szkło ceramiczne lub hartowane.

Jak wyczyścić szybę kominka

Przed przystąpieniem do czyszczenia szyby kominka upewnij się, że całkowicie ostygła. Brzmi to jak oczywistość, ale przecież większość kaw nadal ma etykietę "Ostrzeżenie: gorące". Kiedy szyba będzie już chłodna w dotyku, możesz przystąpić do pracy.

Krok 1: Zdejmij szybę kominka

Czyszczenie szyby kominka może być kłopotliwe, więc jeśli możesz, zdejmij szybę. Dzięki temu będziesz miał lepszy kąt do czyszczenia i mniejsze prawdopodobieństwo, że stworzysz na podłodze nieładną scenę. Większość kominków gazowych ma szybę, którą można stosunkowo łatwo wyjąć. Wyłącz gaz. Niezdarny krok może spowodować otwarcie przewodu gazowego, więc nie ryzykuj. Połóż ręcznik większy niż szyba. W ten sposób ochronisz zarówno szybę, jak i podłogę. Będziesz używał środków czyszczących, więc otwórz okno, żeby przewietrzyć pomieszczenie. Rozważ założenie gumowych rękawic do czyszczenia, aby chronić swoje cenne palce. Więcej na suplegsm.com

Woskowanie i usuwanie wosku

Istnieje wiele opcji środków czyszczących przeznaczonych specjalnie do szyb kominkowych. Najprostszą opcją dla szyb kominków gazowych jest środek do czyszczenia szyb. Nie jest to tak naprawdę wosk, ale wygląda trochę jak wosk samochodowy. Szczegółowe instrukcje mogą się różnić w zależności od marki, ale ogólnie rzecz biorąc, będziesz chciał: nanieś trochę tego środka na ściereczkę z mikrofibry, okrężnymi ruchami przetrzyj szybę kominka.
W razie potrzeby dolej więcej środka do czyszczenia szkła. Wytrzyj pozostałości środka do czyszczenia szkła czystą mikrofibrą. Kiedy szyba całkowicie wyschnie, zamontuj ją ponownie, włącz gaz i... voila! Krystalicznie czysty widok na przytulny ogień.

Każdy środek czyszczący będzie miał swoje własne, specyficzne instrukcje. Poświęć chwilę, żeby je przeczytać.

P.S. Unikaj wszelkich ściernych środków czyszczących i szorujących. Sprawią one, że szyba kominka będzie wyglądać gorzej niż na początku.

Użyj popiołu do walki z popiołem

Jednym z najlepszych sposobów na czyszczenie popiołu jest użycie popiołu. Popiół jest składnikiem ługu, środka czyszczącego, o którym uczył cię nauczyciel w szkole średniej. Kiedy zmieszasz popiół z odrobiną wody, powstaje bardzo łagodny środek ścierny, który jest równie skuteczny, co tani. Weź więc mokrą szmatkę lub gazetę, zanurz mokrą szmatkę lub gazetę w kupce popiołu i szoruj szkło okrężnymi ruchami.

 

REKLAMA