aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Branża budowlana coraz częściej wykorzystuje konstrukcje stalowe, które rzeczywiście są niezwykle trwałe. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej i poznać szerokie spektrum ich wykorzystania. Już teraz zdradzimy, że kluczem jest znalezienie odpowiedniej firmy, która zajmie się zarówno projektem, wykonaniem jak i montażem konstrukcji stalowych.

Konstrukcje stalowe - gdzie mają zastosowanie? 

Konstrukcje stalowe wykorzystuje się na szeroką skalę, choćby w przemyśle. Wznosi się z nich hale produkcyjne, magazyny, ale też hale handlowe. Mają zastosowanie przy budowach sortowni, chłodni czy mroźni, ale też masztów przemysłowych czy pawilonów. Zaletą tego typu konstrukcji jest fakt, że ich budowa jest szybka i inwestor nie musi posiadać wysokiego kapitału. Jednak aby rzeczywiście konstrukcje stalowe spełniły w 100% swoją rolę niezbędne jest znalezienie firmy, która zajmie się nie tylko samą budową, ale też produkcją i projektowaniem. Zacznijmy może od projektu. W tym przypadku należy wiedzieć, że istotne znaczenie ma zastosowanie inżynierii odwrotnej. Należy przygotować projekt dla klienta, stosując pomiar i skanowanie 3D, ale i wizualizację 3D. Należy też przygotować dokumentację warsztatową i technologiczną, która tworzona jest według konkretnej standaryzacji. Trzeba przygotować rysunki elementów pojedynczych, ale też między innymi listy materiałowe, plany kontroli badań czy protokoły z badań nieniszczących i niszczących. Jeżeli stosowane będą konstrukcje wielkogabarytowe, należy też zadbać o wykonanie procedur testów obciążeniowych, ale i przygotowanie podkonstrukcji trawersu oraz procedur podnoszenia. Tym zajmie się dobra firma, której ofertę możecie znaleźć na stronie: https://weldedstructures.eu/. Warto wiedzieć, że usługi są kompleksowe. 

Co jeszcze wchodzi w skład kompleksowych usług przygotowania konstrukcji stalowych?

Gdy już zostanie przygotowany projekt i dokumentacja warsztatowa, a inwestor go zaakceptuje, to przechodzi się do kolejnego etapu prac, którym jest produkcja konstrukcji stalowych. Warto tutaj wiedzieć, że konstrukcje mogą być nie tylko wykonane ze stali i aluminium, ale też ze stali, która jest jeszcze bardziej trwała i odporna, a więc stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Stosuje się też konstrukcje z materiałów kompozytowych czy konstrukcje hybrydowe. Gdy już materiał zostanie wybrany dochodzi do wykonania konstrukcji stalowej, a następnie montażu, oczywiście poprzedzony jest on przygotowaniem terenu.       

 

REKLAMA