aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. lh

Musisz bardzo ciężko pracować, aby zrekrutować dobrych ludzi wśród swoich pracowników. I oczywiście samemu trzeba stać się ekspertem i czuć się pewnie w tej dziedzinie. Doskonałą opcją będzie też kontakt z agencją rekrutacyjną IT, ale jej wybór trzeba potraktować odpowiedzialnie, poczytać opinie o firmie, przygotować pytania i upewnić się, że pracownicy agencji mają odpowiednie kwalifikacje.

W rekrutacji istnieje coś takiego jak „pełny cykl rekrutacji”. Upraszczając, jest to proces zatrudniania od aplikacji do wyjścia pracownika, gdzie agencja rekrutacyjna IT prowadzi kandydata za rękę, więcej szczegółów na stronie https://cleverstaff.net/ Poniżej chcemy porozmawiać o tym, jak przebiega proces selekcji programistów i talentów cyfrowych. Co dzieje się na każdym etapie i dlaczego ma to znaczenie.


Główne etapy

1. Złożenie wniosku o selekcję

Aby rozpocząć pracę, potrzebujesz zadania w zależności od potrzeb klienta. Bo bez normalnego TK i wyniku ... wiadomo czego! Klient wypełnia wniosek, w którym szczegółowo określone są wszystkie punkty dotyczące firmy i wakatu. Dzięki temu możliwe będzie natychmiastowe wyselekcjonowanie docelowych kandydatów i "sprzedanie" wakatu przyszłemu pracownikowi, dając mu odpowiednią motywację do pracy w firmie. Na podstawie otrzymanych informacji badana jest firma i wakat, a także analizowany jest rynek pracy.

2. Szczegółowy brief

Po złożeniu aplikacji i ustnym uzgodnieniu warunków pracy dochodzi do zawarcia umowy. W celu postawienia kropki nad "I" i lepszego poznania się, odbywa się spotkanie, na którym analizowany jest każdy element z aplikacji.

3. Rozpoczęcie pracy

Istnieją dwie główne opcje znalezienia odpowiedniej osoby.

Active search - szukamy klamek, przerabiamy wszystkie zasoby (baza danych, strony z ofertami pracy, sieci społecznościowe, specjalne fora, czaty, rekomendacje, strony konkurencji itp.)

Pasywne poszukiwanie - tworzymy przychodzący przepływ kandydatów (posty w mediach społecznościowych, biuletyny e-mailowe, ukierunkowane reklamy itp.)

Informacja zwrotna od klienta!

Kluczem do udanej rekrutacji jest 50%. Szczegółowa informacja zwrotna jest bardzo ważna, zwłaszcza w przypadku pierwszych kandydatów. Uzasadnione "nie" lub "tak" pozwoli Ci lepiej zrozumieć, w którym kierunku należy się poruszać i kto jest potrzebny. Jeśli klient jest gotowy na spotkanie z kandydatem, wówczas agencja koordynuje wszystkie aspekty spotkania. Ty musisz się tylko spotkać i ocenić)

4. Rozmowa kwalifikacyjna w firmie

Po spotkaniu prosi się kandydata o informację zwrotną na podstawie wyników rozmowy i oczekuje się odpowiedzi od danej osoby. Jeśli kandydat wszystko załatwił i jest gotowy do podjęcia, to kolejnym krokiem jest przygotowanie oferty pracy.

5. Oferta i wyjście

Jeśli kandydat zrobi sobie przerwę, to poszukiwania nie kończą się aż do podjęcia decyzji i wyjścia pracownika do firmy.

6. Zapłata za usługi.

Przed wyjazdem przygotowywane są wszystkie niezbędne dokumenty zgodnie z umową i warunkami płatności dla zatrudnionego kandydata.

7. Adaptacja pracownika

W okresie próbnym agencja ma przede wszystkim kontakt z kandydatem. Osobiście dzwoni, dowiaduje się o jego wrażeniach w pierwszych i kolejnych dniach roboczych. Jeśli coś jest nie tak, to informacja jest natychmiast przekazywana do klienta.

Co roku w różnych krajach rozbudowywane są bazy certyfikacyjne i legislacyjne dla pojawienia się coraz większej liczby specjalistów IT, gdzie przedsiębiorstwa odczuwają szczególny brak ekspertów w wąskich dziedzinach wiedzy. Programy edukacyjne, wsparcie rządowe, miasta technologiczne i tysiące konferencji mają za zadanie zjednoczyć dojrzałych specjalistów i zmotywować nowych informatyków do samorozwoju i nauki. Im bardziej zaawansowane stają się branże technologiczne, tym bardziej dotkliwy staje się niedobór wysokiej jakości talentów.

REKLAMA