aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Meble sklepowe to wizytówka każdego sklepu. Choć w pierwszej chwili nie są zauważalne przez klientów, odgrywają bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu każdej placówki handlowej. Pozwalają optymalnie rozmieścić i wyeksponować wszystkie towary, skupiają uwagę klientów na produktach, tworzą w placówce odpowiedni nastrój. Odpowiednio dobrane i właściwie ustawione meble zapewniają placówce estetyczny wygląd, umożliwiają sprzedawcom łatwiejszą obsługę klientów.

Najpopularniejsze meble sklepowe

Do najpopularniejszych mebli sklepowych należą regały, gondole, standy ekspozycyjne. Regały sklepowe znajdujące się np. w ofercie sklepu e-regaly.pl to meble, na których wystawia się towary niewymagające chłodzenia. To najczęściej konstrukcje modułowe. To meble łatwe w montażu i demontażu, można je dostosować do wielkości sklepu, do indywidualnych potrzeb i do rodzaju asortymentu. 

Szczególnym rodzajem regałów są regały chłodnicze. Pozwalają utrzymać w chłodzie produkty wymagające niższej temperatury. Gondole sklepowe pozwalają zaaranżować wolną przestrzeń sklepową na ekspozycję niektórych towarów lub utworzyć alejki z produktami określonej kategorii. 

Inaczej niż inne produkty eksponowane są warzywa i owoce. Do ich eksponowania służą wyspy warzywnicze. Na wyspach warzywniczych towary wykłada się w skrzynkach. Takie wyspy często wyposażone są w oświetlenie i lustro. Standy ekspozycyjne nie tylko eksponują towar, ale też skutecznie przyciągają uwagę klientów. 

Ważnym elementem wyposażenia każdej placówki handlowej jest lada. Tam dokonuje się płatności za zakupy. Lada powinna być na tyle duża, by klient mógł wyłożyć na niej towar oraz sprawnie przeładować zakupy. 

Lada pełni też funkcję ekspozycyjną. Na ściankach, półkach i w gablotach na ladzie umieszczane są drobne produkty oraz produkty aktualnie objęte promocją. 

Meble sklepowe powinny mieć solidną konstrukcję, powinny być stabilne, wytrzymałe, odporne na duże ciężary. Należy pamiętać, że obciążenie nie może przekraczać możliwości mebli, gdyż to grozi ich uszkodzeniem, a nawet zniszczeniem. 

Klienci często podczas zakupów nieświadomie opierają się o meble, często to robią również pracownicy sklepów np. podczas układania towarów. Dlatego tak ważna jest stabilność mebli, aby nieświadome zachowanie ludzi nie spowodowało ich przewrócenia. 

Meble sklepowe muszą być wygodne w użytkowaniu oraz dobrze dopasowane do asortymentu. Półki sklepowe nie mogą być zbyt małe i ciasne. 

 

REKLAMA