aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Wiosna i lato to czas, kiedy zaczynamy bardziej dbać o sylwetkę. Zazwyczaj skupiamy się na ćwiczeniach na dolne partie ciała, a pomijamy ramiona.

Ramiona to często odkrywana część ciała latem. To jednocześnie dość problematyczna partia ciała. Ramiona łatwo gromadzą tkankę tłuszczową. Nie musimy mieć nadwagi, aby skóra na ramionach zaczęła zwisać i wyglądać nieestetycznie. 

Obwisła, wiotka skóra nazywana potocznie pelikanami to przyczyna kompleksów, niskiej samooceny, wstydu przed założeniem koszulki na ramiączkach, a nawet z krótkim rękawem, pokazania się na plaży. Obwisła skóra na ramionach to problem dotyczący osób w różnym wieku, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. 

Ćwiczenia

Jednym ze sposobów na zachowanie jędrnych ramion jest wykonywanie ćwiczeń na te partie ciała. Treningi na mięśnie ramion można wykonywać w domowych warunkach. 

Idealnym przyrządem do ćwiczeń na ramiona jest zestaw hantli np. w ofercie sklepu marbo-sport.pl. Ćwiczenia z obciążeniem wykonywane regularnie poprawią kształt ramion, wzmocnią i ładnie wyrzeźbią mięśnie, ujędrnią skórę, zwiększą siłę. 

Do popularnych ćwiczeń z hantlami należą: unoszenie hantli, prostowanie ramion z ciężarkiem, unoszenie obciążonych ramion w bok, wyciskanie hantli w siadzie. Ciężar hantli należy dobrać odpowiednio do własnych możliwości. Ciężar stopniowo należy zwiększać. Regularne ćwiczenia z hantlami potrafią doskonale wymodelować całą sylwetkę, spalić zbędne kalorie, ujędrnić biust, poprawić ogólną kondycję fizyczną. 

Ponieważ kobiety obawiają się zbytniego rozbudowania mięśni ramion, często rezygnują z ćwiczeń na ramiona. To błąd. Szerokie rozbudowanie ramion i wypracowanie atletycznej sylwetki u kobiet jest zdecydowanie bardziej trudniejsze niż w przypadku mężczyzn. Damskie mięśnie są mniej podatne na rozbudowę. 

Warto dbać o różnorodność ćwiczeń. Ćwiczenia na ramiona powinny obejmować wszystkie partie mięśniowe rąk. Efekty ćwiczeń można zauważyć już po kilku tygodniach.

Dieta

Na wygląd ramion niekorzystnie wpływa nadmiar tłuszczu. Dlatego każdy trening warto połączyć z odpowiednią dietą. Dobrze jest ograniczyć spożywanie cukru, soli. Wskazane jest spożywanie warzyw i owoców i picie dużej ilości wody mineralnej. 

Stosowanie kosmetyków ujędrniających

Regularne ćwiczenia i dietę warto połączyć ze stosowaniem kosmetyków ujędrniających skórę. Można też skorzystać z zabiegów kosmetycznych. 

 

REKLAMA