aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Źródło: unsplash.com

Zastanawiasz się nad zakupem AC? Przeczytaj! Jeśli chcesz, aby Twoje auto było w pełni chronione w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń, warto posiadać nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, ale również autocasco. Masz już swoje OC i nie wiesz, czy możesz dokupić AC? Sprawdziliśmy!

Autocasco - czy warto je mieć?

Autocasco należy do grupy ubezpieczeń, które nie są obowiązkowe. W Polsce właściciel pojazdu zobowiązany jest wyłącznie do wykupienia OC tak, by w razie wypadku lub kolizji za ewentualne straty na mieniu i osobach nie musiał płacić z własnej kieszeni. Zakres ochrony obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym  jako jedyny określony jest przepisami ustawy.

Wszystkie inne świadczenia wykonywane przez towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach nieobowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych każdorazowo określane są w ogólnych warunkach ubezpieczenia polisy. Dzięki ubezpieczeniu autocasco, w przypadku zdarzenia drogowego naprawa własnego auta zazwyczaj wliczona jest w ramach ubezpieczenia. Natomiast w ramach polisy OC naprawiany jest wyłącznie pojazd osoby poszkodowanej w zdarzeniu drogowym. Dzięki temu właściciel pojazdu w pełni zabezpieczony jest przed zapłatą za zniszczenia.

Czy można mieć OC i AC w różnych firmach?

Teoretycznie tak. Warto dowiedzieć się, czy towarzystwo ubezpieczeniowe zechce nam sprzedać dodatkowe, nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, na przykład autocasco, jeśli posiadamy obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne w innej firmie. Jednakże najwygodniej jest dokupić dobrowolne AC we własnej firmie ubezpieczeniowej. Zazwyczaj najkorzystniejsze warunki zaoferowane zostaną właścicielom pojazdu wtedy, gdy decyduje się on na zakup pakietu OC i AC jednocześnie.

Część ubezpieczycieli przewiduje możliwość dokupienia ubezpieczenia autocasco w czasie trwania polisy OC. Nie warto się więc zastanawiać, czy można mieć OC i AC w różnych firmach, ponieważ jest to możliwe, natomiast warto sprawdzić, która z tych opcji najbardziej nam się opłaca.

Gdzie kupić OC i AC?

Nie od dzisiaj wiadomo, że najszybszym sposobem na zakup polisy ubezpieczeniowej dla naszego pojazdu jest kalkulator OC online. To narzędzie, które umożliwia sprawdzenie oferty, a także sfinalizowanie transakcji. Bez wychodzenia z domu, wygodnie za pośrednictwem smartfona z dostępem do internetu. A który kalkulator wybrać?

Firma Beesafe oferuje najszybsze narzędzie na rynku https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/, które potrzebuje tylko 2 informacji, by przedstawić ofertę na ubezpieczenie OC, AC czy NNW wraz z assistance. Wystarczy wejść na stronę beesafe.pl i przekonać się, jakie to proste.

REKLAMA