aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Źródło: pixabay.com

Narastająca cybeprzestępczość, liczne zagrożenia płynące z korzystania z elektroniki, a tym bardziej z Internetu sprawiają, że rodzice coraz częściej korzystają z narzędzi pozwalających ustrzec dziecko przed niebezpieczeństwem. Z pewnością bardzo pomocnym narzędziem może okazać się monitorowanie telefonu dziecka, zwłaszcza, jeśli jest ono odpowiednio młode. W przypadku telefonów z Androidem nie jest to wcale takie trudne. Jednak zanim zdecydujemy się na ten krok, warto dowiedzieć się, na czym polega monitorowanie telefonu.

Na czym polega monitoring telefonu?

Monitoring telefonu wymaga użycia profesjonalnego oprogramowania, które nie będzie łatwe do wychwycenia nawet przez antywirusy. Dziecko, które ma w założony podsłuch telefonu czy jakiś inny program szpiegujący, z pewnością nie powinno się o tym dowiedzieć. Tego typu aplikacja, która współgra z systemem Android nie powinna być widoczna w spisie menu telefonu komórkowego. Przykładem takiej aplikacji jest SpyONE, która pozwala na kontrolowanie klawiatury telefonu, połączeń niezależnie od pory dnia. Jeśli zainwestujesz w tę aplikację, śmiało możesz mieć w dziecka telefonie podgląd zainstalowanych aplikacji, a co za tym idzie - śmiało wykluczysz te złe, z których latorośl może czerpać negatywne wzorce. SpyONE to profesjonalne oprogramowanie przeznaczone do kontrolowania wiadomości sms i mms. Pozwala również na kontrolowanie pamięci telefonu czy zapisanych numerów telefonów. Nagrywanie otoczenia to kolejne możliwości, jakie oferuje ta wyjątkowa aplikacja. Umożliwia również w telefonie blokowanie aplikacji, które mogą realnie zaszkodzić dziecku.

Podczas dokonywania wyboru dotyczącego konkretnej aplikacji do śledzenia, warto sprawdzić, czy w niej akurat nie znajduje się ograniczona możliwość nagrywania rozmów. Jak wiadomo, dzieci są ufne, łatwo nawiązują kontakty i mogą niefortunnie podzielić się swoim numerem z obcą osobą. Kontrolowanie poprzez możliwość przeglądania danych to również bardzo ważna funkcja, której nie powinno zabraknąć. Ponadto, przy wyborze aplikacji istotne jest, czy posiada podsłuch otoczenia oraz czy niewidoczna ikona aplikacji jest możliwa do ustawienia.

Monitorowania telefonu komórkowego - w jakich sytuacjach są przydatne?

Kontrola rodzicielska w postaci monitorowania telefonu dziecka może dać ukojenie podczas coraz częściej powtarzających się wyjść dziecka do koleżanek, kolegów, a nawet na miasto. Podgląd komunikatorów jest istotny, jeśli dziecko zaczyna się dziwnie zachowywać po zawarciu nowej znajomości. Warto zwracać uwagę na takie sygnały, by mieć pewność, że pociecha jest w pełni bezpieczna.

 

REKLAMA