aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

for. wp

Zastanawiałeś się kiedyś, co zapewni Ci konkurencyjność w swojej branży? Z pewnością optymalizacja czasu produkcji ma bezpośredni wpływ na jakość i wydajność tworzonych przez Ciebie wyrobów, a co za tym idzie również na zyski. Szybsza produkcja generuje większą sprzedaż i znaczny wzrost przychodów, dlatego idealnym rozwiązaniem jest robotyzacja procesów produkcyjnych, a w szczególności paletyzacja. Co możesz zyskać, dzięki wprowadzeniu w swoim przedsiębiorstwie takich rozwiązań?

Robotyzacja produkcji

Wsparcie procesów produkcyjnych za pomocą zrobotyzowanych systemów niewątpliwie jest krokiem w stronę rozwoju przedsiębiorstwa. To rozwiązanie, w zależności od wielkości produkcji, dostarcza mnóstwa korzyści, które bezpośrednio przekładają się na jakość, szybkość i dokładność pracy.

Coraz więcej firm przekonuje się, że robotyzacja produkcji sprawdza się nie tylko w dużych fabrykach, ale coraz częściej również małych i średnich przedsiębiorstwach. Wsparcie procesów produkcyjnych przez roboty nie zależy bowiem od wielkości produkcji, a bardziej od chęci i potrzeby optymalizacji codziennej pracy. Dlatego obecnie tak wiele przedsiębiorstw korzysta z zaawansowanych, nowoczesnych rozwiązań, aby zwiększać wydajność produkcji, przy jednoczesnym zmniejszaniu nakładów pracy ludzi.

Korzyści wynikające z robotyzacji

Robotyzacja procesów produkcyjnych niesie za sobą szereg zalet i korzyści, które mają bezpośredni wpływ na konkurencyjność przedsiębiorstwa, m.in.

  • Wpisuje się w praktycznie każdy rodzaj przemysłu;
  • Znacznie zwiększa efektywność oraz wydajność produkcji i przyspiesza jej procesy;
  • Optymalizuje wieloetapowość produkcji;
  • Jest precyzyjna i dokładna, a przy tym wysoka powtarzalność pracy determinuje jakość wykonywanych zadań;
  • Minimalizuje błędy oraz straty, więc nie tylko zmniejsza koszty produkcji, ale także ma realny wpływ na ochronę środowiska, poprzez zmniejszanie liczby odpadów;
  • Jest bezpieczna dla człowieka i zwiększa efektywność jego pracy.

Paletyzacja – na czym polega

Jednym z czołowych działań w produkcji jest paletyzacja. Ma ona na celu powtarzalne, lecz szybkie formowanie produktów i układanie ich na specjalnie przygotowanych paletach. Jest to zabieg precyzyjny, doskonale zoptymalizowany, który nie tylko przyspiesza ręczny proces paletyzacji, ale przede wszystkim jest bardziej bezpieczny, niż działalność ludzkich rąk. Z wielką precyzją chwyta nawet najbardziej delikatne towary, aby skrupulatnie ustawić je na paletach.

Dodatkowe funkcje chwytaków, które w swojej ofercie posiada firma KOCH powodują, że z łatwością można modułować siłę nacisku urządzenia. Dzięki temu nawet najdrobniejsze elementy bez trudu zostaną załadowane.

Paletyzacja jest procesem o tyle pożądanym, że można ją stosować praktycznie w każdej branży. Jest to niezwykle uniwersalne działanie, a sam robot paletyzujący można zintegrować z niemal każdą linią produkcyjną.

for. wp

Paletyzacja a depaletyzacja

Depaletyzacja to proces odwrotny do paletyzacji. Polega na rozpakowaniu towaru z palety i przeniesienie go na linię produkcyjną. W tym przypadku urządzenie działa analogicznie do paletyzatora, jednak w odwrotnym kierunku.

Zarówno proces paletyzacji, jak i depaletyzacji redukuje koszty poniesione przy produkcji obsługiwanej ręcznie oraz minimalizuje ilość odpadów. Tym samym jest bezpieczny dla jakości przenoszonego towaru. Paletyzacja sprawia, że klient otrzymuje w pełni wartościowy produkt, ponieważ ryzyko nieszczęśliwego zdarzenia jest praktycznie znikome. Dobrze zintegrowany system to gwarancja wydajności i jakości usług, co przekłada się również na wysoką konkurencyjność w branży.

 

REKLAMA

ds21