aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. lh

Ponad 30 milionów Polaków regularnie korzysta z internetu, a 97% z nich używa wyszukiwarki Google. Dla firm internet stał się jednym z najważniejszych kanałów promocji, czego dowodzą coroczne wzrosty wydatków na kampanie w internecie. Marketing online daje szereg możliwości, pozwalających za stosunkowo niewielkie pieniądze docierać do potencjalnych odbiorców usług lub produktów. Od lat jedną z najpopularniejszych metod jest SEO, a w przypadku wrocławskich firm, szczególnym powodzeniem cieszy się pozycjonowanie lokalne.


Czym jest pozycjonowanie lokalne?

Działania ukierunkowane na uzyskanie jak najwyższego miejsca w organicznych wynikachwyszukiwania dla fraz geolokalizowanych ? tak w największym skrócie można zdefiniować pojęcie lokalnego SEO. Pod względem procesów i wykorzystywanych narzędzi, nie różni się ono szczególnie od pozycjonowania pełnego. Zasadnicza różnica to brak konieczności konkurowania z podmiotami z innych miast i regionów kraju. Przynosi to wiele korzyści, w tym m.in.:

 • mniejsze koszty kampanii SEO,
 • krótsze oczekiwanie na efekty,
 • ograniczenie zbędnego ruchu na stronie,
 • możliwość pozycjonowania firmy na mniej konkurencyjne frazy.

Dla kogo jest lokalne pozycjonowanie stron we Wrocławiu?

Biorąc pod uwagę specyfikę pozycjonowania lokalnego, stanowi ono doskonałą formę promocji dla wszystkich firm, które wykorzystują internet głównie do promocji produktów lub usług sprzedawanych bezpośrednio w we Wrocławiu. To m.in.:

 • sklepy i salony sprzedażowe,
 • biura rachunkowe i kancelarie prawne,
 • warsztaty samochodowe, myjnie, dostawcy części,
 • salony kosmetyczne i fryzjerskie,
 • restauracje, puby, bary szybkiej obsługi,
 • hotele, pensjonaty, obiekty turystyczne,
 • gabinety lekarskie, apteki, laboratoria,

a także inne biznesy, które skupiają się głównie na klientach ze swojej okolicy.

Jakie korzyści daje kampania SEO o lokalnym zasięgu?

Podstawową zaletą jest możliwość promowania marki wśród osób faktycznie zainteresowanych jej ofertą. Np. większość mieszkańców wrocławskiej dzielnicy Psie Pole raczej nie wybierze się na Maślice, by kupić karmę dla kota. Bliskość usług to istotna przewaga, na której opiera się lokalne pozycjonowanie stron. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem: https://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie/
Inną korzyść stanowi znacznie mniejsza konkurencja niż na rynku ogólnopolskim. To z kolei sprawia, że firmy pozycjonujące się lokalnie, obserwują pozytywne efekty kampanii już po kilku tygodniach. Nie bez znaczenia są również pozostałe czynniki, takie jak optymalizacja i unowocześnienie strony internetowej. Ważne jest także przygotowanie dobrej treści mającej korzystny wpływ na sprzedaż oraz budowanie pozytywnego wizerunku marki.

Pozycjonowanie firmy w mapach Google

W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny wzrost popularności urządzeń mobilnych. Z tego względu znacznie zwiększyło się znaczenie geolokalizacji przy ustalaniu rankingu stron www. Pozycjonowanie lokalne w mapach Google pozwala użytkownikom znaleźć dokładny adres firmy, uzyskać wskazówki dotyczące dojazdu, a także wszystkie niezbędne informacje z wizytówki Google Moja Firma (adres, telefon, godziny otwarcia itp.). W dobie urządzeń korzystających z lokalizacji GPS tego rodzaju pozycjonowanie z pewnością będzie nabierało coraz większego znaczenia.

Jak wybrać agencję pozycjonowania we Wrocławiu?

Biorąc pod uwagę to, jak skomplikowanym i wielowymiarowym procesem jest lokalne pozycjonowanie stron internetowych, najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie działań SEO profesjonalnej agencji. Praktyka pokazuje, że współpraca z jednym z branżowych liderów przynosi najlepsze rezultaty, gdyż oferuje dodatkowe benefity. Zalicza się do nich m.in. wsparcie i doradztwo, darmowe audyty SEO czy codzienne monitorowania efektów kampanii reklamowej i szczegółowe raportowanie. Więcej informacji o tym, jak wygląd pozycjonowanie we Wrocławiu można znaleźć na stronie: https://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie/wroclaw/

pozycjonowanie lokalne - efekty

 

REKLAMA