aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Przestronność, elegancja oraz stylowy przepych ? tak w kilku słowach można określić jeden z najmodniejszych w ostatnim czasie trendów w aranżacji wnętrz. Styl amerykański, bo o nim mowa, coraz śmielej wkracza także do polskich domów. Dzięki niemu możemy uzyskać ponadczasową elegancję, a także nietuzinkowy komfort. Dowiedz się jak urządzić wnętrza w stylu amerykańskim.

 

Styl amerykański jest nam dobrze znany z filmów oraz seriali. Z tych ostatnich chyba zdecydowanie bardziej ? w końcu kto z nas nie oglądał choćby ?The real housewives?, w którym to aranżacja wnętrz wręcz zapierała dech w piersiach? Jak jednak uzyskać efekt godny domów tytułowych bohaterek? ?Architekt wnętrz projektując wnętrze w stylu amerykańskim, szczególną uwagę przykłada do zachowania symetrii w aranżowanej przestrzeni? - twierdzi specjalista z biura ArtCore Design. To między innymi dzięki niej wnętrze staje się harmonijne, spójne i eleganckie. Nie mniej ważne są także jasne kolory, kryształy oraz szkło, które przepięknie odbijają światło i dają poczucie lekkości i przestronności. Występujące w dodatkach srebro oraz złoto potęgują natomiast efekt glamour.

Styl amerykański ? różnorodność
Styl amerykański, podobnie jak same Stany Zjednoczone, jest bardzo zróżnicowany. Dlatego nieco inaczej będzie się on prezentować w różnych ich częściach. Możemy wyróżnić kilka jego odłamów: styl Hampton, Aspen czy nowojorski. Ten ostatni to prawdziwa aranżacyjna perełka. Przywołuje na myśl nowojorską śmietankę towarzyską z ?Seksu w wielkim mieście?. Przepych, elegancja oraz wszechogarniający blichtr. W jego przypadku niezwykle ważna jest dbałość o każdy detal oraz jakość surowców z jakich zostały wykonane meble, tkaniny oraz dodatki. W nowojorskim stylu nie może zabraknąć dużych, miękkich i opływowych kanap z dużą liczbą bogato zdobionych poduszek, krzeseł o klasycznej formie, pikowanych podnóżków, kryształów, szklanych ław, a także efektownych dywanów i złotych dodatków.

Styl Aspen nawiązuje natomiast do narciarskiego szaleństwa i przywołuje na myśl urokliwe, klimatyczne domki położone w samym sercu gór. Najważniejszym jego elementem jest kominek, przy którym może zgromadzić się cała rodzina oraz znajomi. Nie brakuje tu także naturalnych skór, miękkich i włochatych dywanów, a także pledów i miękkich koców.

Hampton pochodzi z kolei od nazwy nadmorskiej miejscowości. Urządzone w tym stylu wnętrza nawiązują do spokojnego i beztroskiego klimatu wybrzeża. Dominuje tu biel, morski błękit, a także turkus i odcienie szarości. To luksusowe pomieszczenia, które są bardzo przytulne i sprzyjają relaksowi.

Styl amerykański ? cechy wspólne poszczególnych odmian
Wszystkie wspomniane style łączy kilka cech wspólnych. Jest to przestronność, która przejawia się w dużych i otwartych przestrzeniach, a także symetria ? wiele dodatków i mebli posiada swojego ?bliźniaka?. Poza tym, każdy styl stawia również na elegancję i przepych w amerykańskim wydaniu. Jeżeli szukasz więcej przydatnych informacji o amerykańskich wnętrzach zajrzyj na stronę: https://www.artcoredesign.pl/amerykanskie-wnetrza-aranzacja-i-urzadzanie-wnetrz-w-stylu-amerykanskim/ 

 

REKLAMA