aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Jarmark w Dvur Kralove

Centrum Kultury w Kamiennej Górze we współpracy z Domem Kultury w Dvur Kralove od blisko roku realizuje transgraniczny projekt ?Razem w Muzyce i Tradycjach?. W ramach współpracy w niedzielę odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy.

 

Wspólne działania rozpoczęto od Kolorowej Wielkanocy, która odbyła się w kwietniu na kamiennogórskim rynku. Miesiące letnie obfitowały w wydarzenia muzyczne - liczne koncerty w Polsce i w Czechach oraz dwudniowy festiwal Muzyka Bez Granic w Kamiennej Górze.

Jarmark w Dvur Kralove

Ostatnimi działaniami w ramach projektu są Jarmarki Bożonarodzeniowe. Pierwszy z nich odbył się w ubiegłą niedzielę, 26 listopada w Dvur Kralove. Liczna delegacja z Kamiennej Góry odwiedziła miejscowość partnerską. Na plenerowej scenie, wśród wykonawców wystąpił działający przy Centrum Kultury zespół śpiewaczy Olga, a rzemieślnicy i rękodzielnicy zaprezentowali swoje dzieła na kramach i straganach rozstawionych na starówce. Kamiennogórzanie częstowali gospodarzy wigilijną zupą i wypiekami. Czeski Jarmark Bożonarodzeniowy był doskonałą okazją do poznania tradycji świątecznych naszych sąsiadów.

10 grudnia odbędzie się kamiennogórski Jarmark Bożonarodzeniowy. Centrum Kultury w Kamiennej Górze serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

Jarmark w Dvur Kralove

W programie:
Rozświetlenie Choinki (przez gospodarzy miast partnerskich)
Spotkanie z Mikołajem (prezenty, prezenty, prezenty)
Kolędowanie bez granic (z udziałem zespołów z Polski i Czech)
Kiermasz rękodzieła i produktów lokalnych
Konkurs na najsmaczniejszą potrawę bożonarodzeniową
Wigilijne zupy na rozgrzewkę
W trakcie Jarmarku prowadzone będą kwesty na rzecz:
Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu (uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1)
Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci (samorząd uczniowski Gimnazjum nr 2)

logotyp

 

REKLAMA