aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

W ramach Ferii Zimowych w Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbył się dzisiaj (środa, 10 lutego) koncert Sana Camara i zespołu Fonike Fare.

 

Koncert rozpoczęła grupa której nazwa oznacza "muzykę młodych". Dopiero po chwili na scenę wszedł mistrz.

Oprócz wysłuchania dynamicznych, rytmicznych i pełnych energii utworów, melomani mieli okazję poznać nazewnictwo oraz krótką charakterystykę muzyki afrykańskiej. Muzycy połączyli też tradycyjne rytmy z brzmieniem gitary. Muzyka wręcz porwała widzów. Ci bardziej odważni postanowili zaprezentować swoje zdolności taneczne na scenie.

Sana Camara i Fonika Fare

Sana Camara urodził się i dorastał w Konakry. To djembefola znany i ceniony zarówno w Gwinei, jak i poza jej granicami. Koncertował w Mali, Burkina Faso, Sierra Leone, Senegalu i w Maroku, kilkakrotnie odwiedził również Europę - m.in. Niemcy, Francję, Belgię, Holandię, Włochy i Polskę.

Współpracował z narodowym baletem Gwinei - Les Ballets Africains, z baletem Sourakhata, a także z grupą Percussions Touré Kounda. Solista konakryjskiej grupy baletowej Soleil d'Afrique oraz grupy Percussions Sabougnouma.

Fonike Fare to grupa przyjaciół, których połączyła pasja do tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej oraz chęć rozpowszechniania jej w Naszym kraju. Zespół wykonuje utwory inspirowane tradycyjnymi rytmami pochodzącymi głównie z Mali i Gwinei. Fonike Fare podczas swoich występów używa nietypowych instrumentów przywiezionych z Afryki Zachodniej takich jak: djembe, dundun, balafon i shekere.

REKLAMA