aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Dni Kamiennej Góry 2016

Rockowa sobota - 4 czerwca od godz. 16.00Green Water Festival

W 2014 roku zrodził się pomysł zorganizowania alternatywnej imprezy dla dni Kamiennej Góry. Grupa zapaleńców zorganizowała koncert okolicznych kapel pod swoją salą prób w ramach "Alternatywnych Dni Kamiennej Góry". Odzew fanów zaskoczył wszystkich do tego stopnia, że rok później organizatorzy dostali szansę zorganizowania imprezy na scenie głównej. Tak oto doszło do organizacji koncertu wraz z przeglądem kapel rockowych pod nazwą Green Water Festival.
Pierwszym zwycięzcą festiwalu okazał się zespół Rascal z partnerskiego miasta Kamiennej Góry Wolfenbüttel, natomiast nagrodę specjalną Burmistrza Kamiennej Góry otrzymał nasz rodzimy Broken Head.
W tym roku zapraszamy na II edycję festiwalu, który w ramach Dni Kamiennej Góry 2016 odbędzie się  na głównej scenie nad zalewem w sobotę, 4 czerwca od godziny 17.00.

Wystąpią:
Slow Motion Bullet
Slow Motion Bullet to młoda wrocławska kapela założona początkowo w 2012 r. grająca na pograniczach progresywnego rocka oraz metalu chociaż tak naprawdę nikt do tej pory nie był jeszcze w stanie jasno sprecyzować gatunku w jakim się poruszają.
Muzyka tej grupy to przede wszystkim fuzja ciężkich brzmień gitarowych, solidnego wokalu oraz finezyjnej, aczkolwiek melodyjnej gry skrzypiec. W połączeniu z inspiracją takimi ugrupowaniami jak Tool, SOAD czy Pantera, doskonałą sekcją rytmiczną oraz instrumentem nietypowym dla tego rodzaju muzyki zespół daje potężną mieszankę melodii, energii i klimatu, w solidnej oprawie rockowo-metalowych kompozycji.
Supportowali już m.in. Acid Drinkers, Huntera Comę oraz Closterkeller.
Nagrody:
Zwycięstwo w eliminacjach do Konfrontacji Rockowych
Rockarola (2012) - finał festiwalu oraz nagroda publiczności
Medikalia (2012) Przegląd kapel organizowany przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - I nagroda
Rockarolla II (2013) - finał festiwalu oraz nagroda organizatora.


AR PO DE
Folk, trochę klasyki, trochę Jazzu, wszystko z własną aranżacją. Melodie z całego świata: Bałkańskie, irlandzkie, indiańskie, rosyjskie, żydowskie, niemieckie... Międzynarodowy Zespół Muzyczny "AR PO DE" łączy pasja tworzenia muzyki, która jest odzwierciedleniem wielu kultur z Armenii, Polski i Niemiec. Zespół tworzą artyści muzycy: Maria Zuchantke-skrzypce, Petros Kirakosjan- akordeon, Franciszek Kędzierski - gitara, Sebastian Maciejak-perkusja, Edmund Gacek - akordeon. W repertuarze muzyka świata, w tym grecka, irlandzka, mołdawska, bałkańska, niemiecka, polska, również klasyczna. Koncertujemy od dwóch lat na wielu estradach Dolnego Śląska i nie tylko. Strumień żywego akustycznego dźwięku w powiązaniu z egzotycznymi rytmami to nasza domena.

Green Day Revival (CZ)
Przedstawiciele czeskiego miasta partnerskiego Kamiennej Góry ? Dvur Kralove nad Łabą.

Sofakante (DE)
Przedstawiciele niemieckiego miasta partnerskiego Kamiennej Góry ? Wolfenbüttel.

Gwiazda wieczoru ? Strachy na Lachy
Strachy Na Lachy to formacja powołana przez Grabaża i Kozaka założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Lo z Inri oraz Mariusz Nalepa gitarzysta zespołu Na Górze.
W lutym 2003 roku Strachy podpisały kontrakt płytowy z SP Records, w efekcie czego, w pilskim Studio ?Q?, pod okiem Toma Horna, powstała debiutancka płyta ?Strachy Na Lachy. Z tej płyty największym przebojem jest piosenka Raissa, do dziś żelazny punkt każdego koncertu grupy. Do grupy dołączyli Kuzyn- perkusja oraz Anem ? klawisze.
W styczniu 2005 roku zespół rozpo  czął pracę nad albumem ?Piła Tango?. Końcem września zespół i SP Records ustaliły datę premiery ?PT? na 7 listopada 2005 roku. Zapadła także decyzja, że pierwszym, ogniowym singlem z płyty będzie utwór ?Dzień Dobry Kocham Cię?, do którego klip nakręcił szef SP Records Sławek Pietrzak. Utwór ?Dzień dobry kocham cię? zajmuje drugie miejsce w ankiecie słuchaczy ?Programu Alternatywnego?, jako przebój 2005 roku. Album ?Piła Tango? jest wśród 5 najlepszych polskich płyt. W tym samym roku Grabaż zostaje nominowany do ?Paszportu Polityki? oraz zostaje laureatem ?Złotego Dzioba? wg Tygodnika Wprost za najlepsze teksty piosenek.
Wiosną 2006 roku zapada decyzja o podjęciu prac nad projektem ?Kaczmarski? ? zamierzeniem grupy jest próba zmierzenia się z piosenkami, do których słowa napisał jeden z najsłynniejszych polskich bardów ? Jacek Kaczmarski.
Zimą 2006 roku szef lubińskiego CK Muza, Marek Zawadka, proponuje Grabażowi przygotowanie specjalnego programu koncertowego z piosenkami polskimi z lat 80tych. Grabaż nazywa projekt ?Zakazane piosenki?.
Grupa na długie miesiące 2007 roku zamyka się w swojej pilskiej sali prób, gdzie bierze na warsztat blisko 30 nowych piosenek. Wiosną zapada decyzja o pracy nad dwiema płytami: pierwszą z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, drugą z ?Zakazanymi piosenkami?.
Płyta ?Autor? odniosła wielki sukces ? niejako na przekór spodziewającym się srogich batów muzykom ? krytycy oceniali płytę w samych superlatywach. Owocem tych pochlebnych recenzji b  ył Paszport Polityki dla Grabaża w styczniu 2008 roku.
Pierwszym singlem wykrojonym z albumu została piosenka ?Po prostu pastelowe? ? Malarzy i Żołnierzy, do której Pitold i Radek Wysocki zrealizowali teledysk w całości z klocków Lego. Clip był nominowany do nagrody w kategorii najlepszy klip animowany na Yach Film Festiwal.
1 czerwca 2009 roku grupa w żeleźnickim Studio Q rozpoczęła nagrywanie swojego piątego albumu. Pierwszym singlem z ?Dodekafonii? jest utwór ?Żyję w kraju?. Utwór ochoczo podchwyciły stacje radiowe czyniąc go jednym z singli roku. Eska Rock umieściła go na drugim miejscu wśród rockowych hitów 2009 roku, w Liście Przebojów Programu Trzeciego utwór został numerem 1.
Jesienią 2010 roku radiowa Trójka uhonorowała zespół prestiżową nagrodą Mateusza za album Dodekafonia. W tym samym dniu w Studiu im Agnieszki Osieckiej zespół otrzymał za ten album platynową płytę.
W 2011 roku grupa występuje na Festiwalach: Rock in Arena, Odjazdy, Jarocin Festival. Jesienią SP Records wydaje ?DEKADĘ? ? jubileuszowe i składankowe wydawnictwo podsumowujące 10 lat istnienia kapeli. Nowa piosenka w tym zestawie, ?Awangarda, jazz i podziemie? jest pierwszym sygnałem nowej płyty, którą zespół planuje wydać w 2013 roku. Końcem 2011 roku, w Łodzi, Strachy nagrywają swoje pierwsze DVD, którego premiera odbyła się w październiku 2012. W tym samym czasie grupa wypuszcza singiel z piosenką ?Mokotów?, utworem który ma promować również szóstą płytę Strachów ?!TO!?

Pokaz laserowy ? światło i dźwięk
Na zakończenie części oficjalnej specjalna niespodzianka ? specjalny pokaz łączący animacje laserowe oraz widowisko przestrzenne z wykorzystaniem laserów, światła, dźwięku i dymu

Afterparty na plaży ? Secret Beach Party
Impreza na plaży przy zalewie ? muzyka na żywo miksowana przez DJów, strefa leżaków, bar na plaży.

REKLAMA