aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Już jutro (22 lutego, sobota) w Wałbrzychu odbędą się zawody T-Bot 2014. Rozpoczęcie eliminacji godzina 10:40. 

 

Zawody odbędą się w przy ulicy Piotra wysokiego 10 w Wałbrzychu. 

Harmonogram

9:00 - 10:00 - Rejestracja zawodników
10:30 - Oficjalne otwarcie
10:40 - 14:00 Eliminacje Sumo, Minisumo, Microsumo Enhanced, prezentacje Freestyle
10:40 - 13:00 Eliminacje Linefollower
13:00 - 14:00 Finał Linefollower Enhanced
14:00 - 14:30 Przerwa techniczna
14:30 - 16:30 Rozgrywki Finałowe

Konkurencje
Roboty klasy minisumo muszą zmieścić się w wymiarach podstawy 10x10 cm oraz wadze do 0,5 kg. Jak prawdziwi zawodnicy sumo, muszą wypchnąć przeciwnika z ringu, ten, który zrobi to pierwszy - wygrywa.
Sumo: Jest to największa kategoria wagowa dla robotycznych summitów. Zasady są identyczne jak w Minisumo. Zawodnik ma większe pole do popisu, ponieważ ma do wykorzystania podstawę robota o wymiarach do 20x20 cm i wagę do 3kg.
Linefollowery to swoista robotyczna formuła 1. Roboty tej klasy muszą jak najszybciej pokonać trasę wyznaczoną przez czarną linię na białym tle. Ten robot, który osiągnie najlepszy czas wygrywa.
LineFollower Enhanced: Konkurencja ta jest urozmaiconą wersją Linefollower. Roboty mają trudniejsze zadanie, ponieważ oprócz trasy mają do pokonania utrudnienia ustwione na niej, takie jak cegła, tunel itp. Tutaj wygrywa nie tyle najszybszy, co najsprytniejszy.
Freestyle jest kategorią robotów, której nazwa jest całą jej definicją. Tutaj nie obowiązują ograniczenia. Liczy się tylko kreatywność i innowacyjność konstruktora, aby zachwycić publiczność, bo to ona wybiera najlepszego robota w tej kategorii.
Microsumo Enhanced: Budowniczy robotów tej klasy, muszą zmieścić robota w sześciennej kostce o boku 5cm i wadze do 100g. Jest to wersja rozszerzona microsumo, więc walki odbywają się na standardowym ringu dla robotów minisumo. Jest to utrudnieniem, jak i atrakcją dla zawodników, ponieważ daje możliwości powiększenia algorytmów walk.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez