aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Możliwości rozwoju geoturystyki w rejonie wałbrzyskim

W poniedziałek (18 lutego) w Kawiarni Sztygarówka w Starej Kopalni w Wałbrzychu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Kawiarni Naukowej. Tym razem gośćmi będą dr Adam Ihnatowicz i dr Jacek Koźma reprezentujący Oddział Dolnośląski Państwowego Instytutu Geologicznego we Wrocławiu. Temat spotkania: "Możliwości rozwoju geoturystyki w rejonie wałbrzyskim". Wstęp wolny. Początek spotkania o godzinie 17:00.

 

Czy jest gdzieś duże miasto, w którego centrum możemy podziwiać dobrze wyeksponowane formacje skalne? Gdzie każde wyjście na spacer i wycieczka do pobliskich miejscowości, oprócz walorów krajobrazowych i kulturowych, przynosi wiedzę o dziedzictwie Ziemi i procesach, które tworzyły jej przyrodniczą historię? Rejon wałbrzyski był, jest i zawsze będzie silnie naznaczony geologią – przez wieki była ona jego największym atutem warunkując istnienie i rozwój przemysłu. Tak może i powinno być również teraz oraz w przyszłości w dziedzinie turystyki i rekreacji jako współczesnej gałęzi rozwoju.

Na kolejnej prelekcji z cyklu Kawiarni Naukowych Starej Kopalni dr Adam Ihnatowicz i dr Jacek Koźma reprezentujący Oddział Dolnośląski Państwowego Instytutu Geologicznego we Wrocławiu zaprezentują, na przykładach z Polski i ze świata, czym jest geoturystyka i dlaczego świadome swej wartości regiony na nią stawiają. I w tym też kontekście ukażą cały potencjał Ziemi Wałbrzyskiej oraz podzielą się doświadczeniami z międzynarodowych przedsięwzięć zakończonych sukcesem jak np. założenie geoparku Łuku Mużakowa, który jako jedyny z Polski znalazł się na liście UNESCO. W dobie “zielonych” idei, masowego rozwoju wyspecjalizowanych form turystyki i nowoczesnych projektów edukacyjnych powróćmy do tego co od zawsze jest naszym motorem napędowym – do Ziemi. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta i powiatu oraz wszelkich sympatyków i miłośników profesjonalnie podanej wiedzy.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez