aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Janek Samołyk acoustic

W najbliższy piątek (8 lutego) w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbędzie się kolejny Koncert Miesiąca. Wystąpi Janek Samołyk. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

 

Bilety kosztują 15 zł, można je kupić lub zamówić w Centrum Kultury (stadion przy ul. Ściegiennego, telefon 75 744 28 75.

Janek Samołyk to wrocławski wokalista, gitarzysta oraz autor piosenek. Jego muzykę najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i brzmień kojarzonych z tzw. krainą łagodności. Występuje (w duecie lub z rock'n'rollowym zespołem) od 2008 roku.

Muzyka Janka zachwyciła jurorów konkursu debiutów na OFF Festivalu 2009. Samołyk wygrał plebiscyt i zebrał dobre recenzje od jury, w którego składzie zasiadał m.in. Artur Rojek. Rok później wrocławianin został finalistą Jarocina, otrzymał też Nagrodę Prezydenta Gdańska na IX festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie. Od tamtej pory muzyk zagrał już kilkaset koncertów (m.in. trasa w Chinach).

Janek Samołyk ma w swoim dorobku płyty "Wrocław" (2010), "Problem z wiernością" (2012) i "Na prezent" (2014). W 2017 r. ukazał się najnowszy album "Czas najlepszy w życiu".

Ferie w Kamiennej Górze - program

 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez