aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

W sobotę (11 sierpnia) w Uniemyślu odbędą się warsztaty "Ogród pełen kwiatów". Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:00.

 

Spotkanie odbędzie się w Sudeckiej Stacji Terenowej Klubu Przyrodników, czyli zabytkowej karczmie sądowej. Organizatorzy opowiedzą o idei wiejskich ogrodów, powrocie do tradycji i budowaniu tożsamości i wizerunku wsi, o tym jak urządza się tradycyjny wiejski ogród, o symbolice kluczowych dla społeczeństwa roślin, o ziołach, roślinach użytkowych i leczniczych, a także o tych niepożądanych "obcych" gatunkach, o nowych modach w ogrodnictwie. W planach jest spacer po wsi Uniemyśl, żeby obejrzeć przykłady wiejskich ogródków i poznać rośliny, które w nich obecnie panują. W ramach pierwszego warsztatu przeprowadzony będzie kurs rozpoznawania kluczowych gatunków roślin.

Uniemyśl - Ogród pełen kwiatów

Udział w warsztatach jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu ze środków Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Lubawce.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez