aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Krzeszów - Dom Łaski Maryi

Do Krzeszowa wraca Krystian Michalik. W najbliższy piątek (13 lipca) zaprezentuje książkę "Krzeszów - Dom Łaski Maryi". Będzie również oprowadzał po Krzeszówku i Krzeszowie.

 

Krystiana Michalika, pasjonata historii krzeszowskiego opactwa, chłopaka w długich dredach, pamiętają zapewne wszyscy odwiedzający Krzeszów. Po miesiącach nieobecności wróci do Krzeszowa w nowej, zaskakującej roli. Zaprezentuje owoc wielu lat pracy, opracowanie o historii krzeszowskiego opactwa, książkę "Krzeszów - Dom Łaski Maryi".

Cykl spotkań rozpocznie się w Krzeszówku. Na godzinę 17:30 zaplanowano zwiedzanie Starej Plebani i Kościoła. Obiekt zwiedzać będzie można bezpłatnie. Propozycja skierowana jest do wszystkich chętnych. Zaprezentowane zostaną miejsca dotąd niedostępne. Podczas zwiedzania Krystian przedstawi swoje najnowsze i nigdy dotąd niepublikowane odkrycia dotyczące kompleksu kościelnego w Krzeszówku.

O godzinie 18:15, również w Krzeszówku rozpocznie się uroczysta premiera najnowszej książki "Dom Łaski Maryi" połączona z wykładem o krzeszowskim opactwie. Premiera oraz wykład odbędą się w klimatycznych salach Starej Plebani w Krzeszówku. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych.

Wieczór będzie można zakończyć nocnym zwiedzaniem opactwa w Krzeszowie. Wyjścia zaplanowano o godzinie 20:00 i 21:30. Oprowadzać będzie Krystian Michalik. Trasa wiedzie m.in. przez tajemnicze klasztorne podziemia, studnię książęcą oraz prawą wieżę bazyliki wraz z zegarem. Bilety na Nocne Zwiedzanie Opactwa dostępne w krzeszowskim Biurze Obsługi oraz na www.sklep.opactwo.eu

Fot. Fundacja "Europejska Perła Baroku"

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez