aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Krzeszów - 100-lat odzyskania niepodległości

Krzeszowskie opactwo organizuje cykl imprez związanych z obchodami 100-lecia Polskiej Niepodległości. Obchody odbędą się pod nazwą „Ku Czci Niepodległej” – Krzeszów 2018. Cykl wydarzeń zaplanowano od maja do sierpnia.

 

Obchody rozpocznie 25. Festiwal Piosenki Patriotycznej i Religijnej. Festiwal rozpocznie się 12 maja o godzinie 11:00 w Domu Kultury w Krzeszowie. Tegoroczny Festiwal został objęty Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Patronatem Biskupa Legnickiego JE ks. bp prof. Zbigniewa Kiernikowskiego oraz Patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – Marzeny Machałek.

W niedzielę (13 maja) w Krzeszowie odbędą się V Pielgrzymka Motocyklowa Dolnego Śląska oraz Wielki Piknik Patriotyczny. Przyjazd motocyklistów zaplanowany jest od godziny 10. O godzinie 12:00 rozpocznie się msza święta za Ojczyznę, a na 13:30 zaplanowano koncert patriotyczny "Ku Czci Niepodległej" i piknik patriotyczny.

patronat

Na czerwiec zaplanowano dwa koncerty. 9 czerwca o godzinie 19:00 wystąpi Zespół Śląsk im. St. Hadyny (bilety do nabycia w Biurze Obsługi Pielgrzyma, oraz w internetowym Sklepie Opata: www.sklep.opactwo.eu). Natomiast na 30 czerwca (godzina 19:00) zaplanowano koncert Józefa Skrzeka „Kantata Maryjna” do słów Romana Brandstaedtera.

Ostatni wydarzeniem obchodów będzie Wielkim Odpustem Krzeszowskim, połączonym ze Świętem Wojska Polskiego 15 sierpnia.

Więcej informacji oraz najnowsze aktualności, znajdziecie Państwo na www.opactwo.eu oraz na portalach społecznościowych Facebook, Twitter, Instagram – Krzeszów – Europejska Perła Baroku

Krzeszów- 100 lat odzyskania niepodległości

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez