aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Fit Festival - gmina Kamienna Góra

Tegoroczny Fit Festival będzie pierwszą imprezą na terenie gminy Kamienna Góra przygotowaną w ramach projektu „Wschodnie Karkonosze i Brama Lubawska żyją kulturą i sportem”.

 

Fit Festival trwać będzie od 3 do 12 maja. Rozpocznie go Bieg z flagą w Pisarzowicach. Oprócz rywalizacji biegaczy i miłośników Nordic Walking na dystansie 5 km, organizatorzy szykują półmaraton obejmujący wbiegnięcie na szczyt Skalnika.

W kolejnych dniach odbywać się będą turnieje tenisa stołowego, unihokeja, siatkówki i piłki nożnej. Bazą zawodów będą obiekty sportowe w Pisarzowicach i Krzeszowie.

Fit Festival zakończą dwie imprezy skierowane do skrajnych grup wiekowych. 11 maja zaplanowano olimpiadę przedszkolaków w Krzeszowie, a 12 maja Senioradę w Pisarzowicach.

W ramach projektu „Wschodnie Karkonosze i Brama Lubawska żyją kulturą i sportem” gminy z polsko-czeskiego pogranicza przez dwa lata organizować będą cykl imprez. Każda gmina co roku zrealizuje imprezę sportową i kulturalną. Unijne dofinansowanie pozwoli na zakup wyposażenia umożliwiające przygotowanie imprez. W gminie Kamienna Góra zamówiona został już mała sceną, którą przewozić można na przyczepie samochodowej.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez