aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

x x 3 4 5 6 7 8 9 x x 12 13 14 15 16 17 18 19 20

ZUSWałbrzyski oddział ZUS zaprasza na wystawę historyczną "Rzeczpospolita Ubezpieczonych". Wernisaż wystawy 27 września w Multimedialnej Filii Bibliotecznej – Podzamcze. Prace oglądać można w Bibliotece do 4 października.

 

Od 6 do 12 października wystawę będzie można obejrzeć w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Wystawie będą towarzyszyły wykłady o historii ubezpieczeń społecznych w Polsce. Pierwszy wykład już 2 października o godz. 17:00 w Bibliotece.

"Rzeczpospolita Ubezpieczonych" to wystawa fotograficzna opatrzona komentarzami naocznych świadków historii, m.in. pracowników ZUS. Ekspozycja została zorganizowana z okazji jubileuszu 80-lecia powstania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i stanowi zapis życia Polaków i Polski, w którym przemiany ZUS towarzyszyły przemianom zachodzącym w naszym społeczeństwie. Wystawa wpisuje się również w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ukazując historię ubezpieczeń społecznych i ich rolę w kształtowaniu polskiej państwowości, solidaryzmu społecznego i budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez