aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Krzeszów - festyn patriotyczny

Podczas Wielkiego Odpustu Krzeszowskiego zaplanowano uroczystości i festyn patriotyczny.

 

W tym roku uroczystości mają uczcić rok generała Hallera, 100-lecie powstania Błękitnej Armii oraz 150-lecie Sokolstwa Polskiego.

Podczas uroczystości samorządowcom ma być przekazany relikwiarzy z ziemią z miejsc kaźni Polaków. Ziemia pochodzi z Ponar (zbrodnia SS), Katynia (zbrodnia NKWD) i "Łączki" na Powązkach (zbrodnia UB). Relikwiarz ma pozwolić na stworzenie w Kamiennej Górze miejsca pamięci.

Festyn przed bazyliką ma trwać od godziny 11:00 do 16:00. Zaplanowano pokazy wyposażenia Wojska Polskiego, sprzętu i umundurowania historycznego, koncerty, zabawy edukacyjne dla dzieci. Prowadzona będzie również zbiórka na leczenie chorego chłopca z okolic Kamiennej Góry (zbiórka nr 201/2011/KS).

O godzinie 12:00 rozpocznie się msza święta w intencji TG Sokół, Żołnierzy z Armii Polskiej we Francji, jej dowódcy generała Hallera oraz jego adiutanta pochowanego w Kamiennej Górze kpt. Józefa Sierocińskiego. Za oprawę muzyczną mszy odpowiadać będzie chór z Nowej Rudy. We mszy wezmą udział m.in. weterani, poczty sztandarowe oraz delegacje oficerów Wojska Polskiego z dolnośląskich garnizonów.

Po zakończeniu mszy świętej, na placu przed bazyliką, odbędzie się uroczysta ceremonia przekazania trzech relikwiarzy.

Na godzinę 16:00 zaplanowano przyjęcie charytatywne w stylu retro.

 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez