aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Jak już informowaliśmy (Motocyklem do Krzeszowa) w najbliższą niedzielę (14 maja) odbędzie się czwarta edycja zlotu motocyklistów. Imprezie towarzyszyć będzie promocja książki.

 

W Krzeszowie obecna będzie Jolanta Stopka uczestniczka Rajdu Katyńskiego z 2012 roku. Z tej wyjątkowej wyprawy powstała książka szlakiem Rajdu Katyńskiego i historii Polski "Lekcja patriotyzmu. W poszukiwaniu Rzeczypospolitej" autorstwa Andrzeja Kępińskiego.

"Lekcja patriotyzmu. W poszukiwaniu Rzeczypospolitej" Andrzeja Kępińskiego to napisane z pasją korepetycje z historii od czasów Jagiellońskich po dzień dzisiejszy. Z ciągle aktualnym pytaniem o szanse powrotu do wielkiej i pięknej idei Rzeczypospolitej. - wyjaśnią J. Stopka - Autor odwiedził miejsca kaźni - jak Katyń, Miednoje, Bykownia, Ponary, Huta Pieniacka a także miejsca chwały polskiego oręża - Kłuszyn, Chocim, Kamieniec Podolski. Odwiedził wówczas z rajdowcami-pielgrzymami miejsca szczególnie ważne dla narodów Rzeczypospolitej mieszkających dziś w granicach Litwy, Białorusi, Rosji i Ukrainy. Stąd unikalne i mało znane zdjęcia z Kresów. By pełniej opisać złożoną historię Polski - autor pojechał także na zachód Europy - do francuskiego Nancy i przypomniał sylwetkę niedocenionego w Polsce króla Stanisława Leszczyńsego, wybrał się także do angielskiego Newark on Trend - gdzie spoczywają prezydenci II Rzeczypospolitej na Obczyźnie, "emigracyjni żołnierze wyklęci", których Polacy nie znali. W ten sposób powstał przewodnik kulturowy i jednocześnie nowoczesna lekcja historii i patriotyzmu.

Śp. Andrzej Kępiński to kamiennogórzanin. "Lekcja patriotyzmu. W poszukiwaniu Rzeczypospolitej" to jego ostatnia książka.

książka

 

Add comment

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Security code
Refresh