Print

Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze

W tym roku mija pięćdziesiąt lat od zakończenie budowy szkoły przy ul. Lubawskiej w Kamiennej Górze, dzisiejszej siedziby Gimnazjum nr 1.


Uczniowie z pierwszego rocznika 1963/64, a więc osoby urodzone w 1956 roku, zaproponowały zorganizowanie rocznicowego spotkania. Impreza ma się odbyć 25 października 2013 roku. Organizatorzy nie planują wielkiej fety, uczniowie poszczególnych roczników mają mieć okazję do spotkania po latach w szkolnej sali. Na szkolnej stronie internetowej (http://gim1.web.pl) powstała już zakładka "50-lecie budynku", pod którą znajdują się wszystkie informacje o spotkaniu. Powstało również internetowe forum, na którym można ustalać szczegóły spotkań konkretnych roczników.

Wstępny scenariusz zakłada odprawienie o godzinie 8.30 mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. O godzinie 10 byli uczniowie spotkają się przed szkołą, przy pamiątkowej tablicy, a od godziny 11 w szkolnym parku pieczone będą kiełbaski, a w poszczególnych klasach odbywać się będą spotkania roczników.

Budynek szkoły przy ul. Lubawskiej przez starszych mieszkańców miasta kojarzony jest ze Szkołą Podstawową nr 5. Placówka już nie istnieje. Jej miejsce zajęło Gimnazjum nr 1.

Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Kamiennej Góry Krzysztof Świątek, portal powiatowa.info objęły rocznicowe spotkanie patronatem medialnym.

Więcej - http://www.gim1.webd.pl