aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

LubawkaDzisiejszej nocy na  terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów przy ul. Zielonej 30 w Lubawce należącym do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „Sanikom” spółka z o.o. doszło do pożaru. Zapaliły się zgromadzone na składowisku odpady wielkogabarytowe. Dzięki sprawnej interwencji pożar został ugaszony.

 

Zakończył się również pomiar czystości powietrza wykonany przez Jednostkę Specjalistyczną Państwowej Straży Pożarnej z Wrocławia. Badanie nie wykazało skażenia środowiska. Nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców.

Burmistrz Miasta Lubawka Ewa Kocemba dziękuje strażakom biorącym udział w akcji gaszenia pożaru zaistniałego na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „SANIKOM” Spółka z o.o. przy ul. Zielonej w Lubawce. Dzięki Waszemu poświęceniu, odwadze i służbie dla społeczeństwa podczas prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych, udało się do minimum ograniczyć skutki dzisiejszego zdarzenia.

W akcji brały udział jednostki:
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Marciszowie – jeden zastęp,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach – jeden zastęp,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Ptaszkowie – jeden zastęp,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeszowie – dwa zastępy,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmsku Śląskim – dwa zastępy,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawce – dwa zastępy.

Działania prowadzone były pod dowództwem Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze (cztery zastępy) przy wsparciu Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu (trzy zastępy).

 

REKLAMA