aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Dzisiaj na kamiennogórskim rynku od godz. 16:30 odbędzie się przywitanie biegaczy Freedom Charity Run. Celem biegu jest uczczenie setnej rocznicy zakończenia I wojny światowej oraz cele charytatywne, tj. zebranie środków na pomoc dla szkoły dzieci uchodźców syryjskich w Arsal w Libanie, oraz dla Matyldy Klimowicz, dziewczynki, która urodziła się z bardzo poważną wadą kończyny dolnej.

 

Freedom Charity Run Przebiegną 1049 kilometrów, by 12 września dobiec do mety w Strasburgu. Trasa biegnie przez Leszno, Wrocław, Kamienną Górę, Jicin, Pragę, Pilzno, Norymbergę, Aalen i Kehl. Kamiennogórzanki przygotowały z tej okazji pokaz i naukę salsy, którą poprowadzą członkowie grupy tanecznej "Fraszka", oraz szereg dodatkowych atrakcji.

Biegaczy przywitają również członkowie Kamiennogórskiej Grupy Biegowej, którzy pobiegną ze sztafetą od Czarnego Boru (spotkanie biegaczy w Czernym Borze zaplanowane jest na godz. 16:00) do Kamiennej Góry (na rynku powinni się zjawić około godz. 17:00). Następnego dnia biegacze wystartują o 8:30 z pod kamiennogórskiego ratusza do czeskiego Jicina.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia inicjatywy charytatywnej oraz do udziału w biegu: 03 września od godz. 16:00 z Czernego Boru do Kamiennej Góry oraz 4 września o godz. 8:30 z Kamiennej Góry do przejścia granicznego Niedamirów - Zacler Bobr (szczegółowe informacje dotyczące biegu można uzyskać pod numerem telefonu 790615115).

Freedom Charity Run