aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Zdobywca Góry Parkowej

W środę, 14 lutego, startują zapisy do VII edycji biegu Zdobywca Góry Parkowej oraz IV Mistrzostw Kamiennej Góry w nordic walking. Po raz pierwszy, zawodnicy nie ponoszą żadnych kosztów z tytułu opłat startowych i innych.

 

Zapisywać można się pod tym adresem: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3743 Ilość miejsc jest ograniczona.

Zawody odbędą się 14 kwietnia bieżącego roku i wzorem poprzednich edycji, zawodnicy będą mieli do pokonania 11 km. Równolegle do głównego wydarzenia odbędzie się VI Bieg Mały Zdobywca Góry Parkowej oraz IV Mistrzostwa Kamiennej Góry w nordic walking. W tym roku, po raz pierwszy start zawodnicy nie będą ponosić opłaty startowej ani żadnych innych kosztów uczestnictwa. Planowana liczba uczestników biegu to 500 osób.

Bieg „Zdobywca Góry Parkowej” jest połączeniem aktywności fizycznej i promocji Kamiennej Góry. Zawodnicy pokonują trasę wzdłuż obiektów związanych z historią miasta - przez edukacyjną ścieżkę historyczną oraz przez kamiennogórskie podziemia. Są to więc jedyne z niewielu w Polsce tego typu zawodów. W związku z przypadają w tym roku 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości, chcemy również zaakcentować podczas wydarzenia tą najważniejszą z rocznic w naszej historii.

Szczegóły również na www.zdobywcaparkowej.com

Zapowiedź biegu

logotyp

Zawody organizowane są w ramach projektu: „Wschodnie Karkonosze i Brama Lubawska żyją kulturą i sportem” przy wsparciu środków zewnętrznych z Unii Europejskiej za pośrednictwem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Akce je organizována v rámci projektu: „Východní Krkonoše a Lubawská brána žijí kulturou a sportem” spolufinancovaného z Evropské unie prostřednictvím Evropského fundu pro regionální rozvoj.