aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
PTSM - podsumowanie roku 2018

Dzisiaj (poniedziałek, 17 grudnia) w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyły się dwa ostatnie spotkania podsumowujące szkolny sezon turystyczny 2018.

fot. PTSM-JR

W dniu 14 grudnia 2018 roku uczniowie klasy IV a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wzięli udział w wycieczce autokarowo-edukacyjnej na warsztaty świąteczne do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie zorganizowanej przez Zarząd Oddziału PTSM w Kamiennej Górze dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry. Zajęcia edukacyjne zostały przeprowadzone przez Edukatora Damiana Sadowskiego, w ramach cyklu wycieczek „W harmonii z przyrodą” organizowanego dla młodych mieszkańców naszego miasta przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 13 grudnia 2018 roku uczniowie klasy VII a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze uczestniczyli w swojej pierwszej wycieczce do Centrum Informacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego w Karpaczu przeprowadzonej w ramach cyklu wycieczek ph. „Poznajemy zabytki i obiekty przyrody”, organizowanego dla młodzieży szkolnej przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 12 grudnia 2018 roku do gościnnego dla młodych turystów Muzeum Tkactwa, przybyli w dwóch turach mali turyści z czterech klas pierwszych oraz dwóch klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, którzy uczestniczyli w tradycyjnym Podsumowaniu Szkolnego Sezonu Turystycznego 2018.

fot. PTSM-JR

W dniu 10 grudnia 2018 r. uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, wybrali się na swoją pierwszą klasową lekcję muzealną do Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze uczestnicząc w cyklu lekcji muzealnych „Zapraszamy do muzeum” organizowanych dla młodych mieszkańców naszego miasta ph. „Kamienna Góra – moje miasto” przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych i Muzeum Tkactwa przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 7 grudnia 2018 roku uczniowie dwóch klas II a oraz II b ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do PPH „Vitbis” Sp. z.o,o, w Złotoryi, która jest producentem szklanych bombek choinkowych. Była to dziesiąta, a zarazem ostatnia z tegorocznych wycieczek w ramach cyklu „Wycieczki edukacyjne i przyrodnicze” organizowanego dla młodzieży szkolnej naszego powiatu przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

fot. PTSM-JR

W dniu 5 grudnia 2018 roku uczniowie II e ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wybrali się na swoją pierwszą terenową lekcję przyrodniczą do Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Kamienna Góra. Cykl terenowych lekcji przyrodniczych organizowany jest dla młodych mieszkańców naszego powiatu przez Zarząd Oddziału PTSM oraz Nadleśnictwo Kamienna Góra przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

fot. PTSM-JR

W dniu 4 grudnia 2018 r. uczniowie klasy I c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, wybrali się na swoją pierwszą klasową lekcję muzealną do Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze uczestnicząc w cyklu lekcji muzealnych „Zapraszamy do muzeum” organizowanych dla młodych mieszkańców naszego miasta ph. „Kamienna Góra – moje miasto” przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych i Muzeum Tkactwa przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 3 grudnia 2018 r. uczniowie klasy II d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, wybrali się na swoją pierwszą klasową lekcję muzealną do Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze uczestnicząc w cyklu lekcji muzealnych „Zapraszamy do muzeum” organizowanych dla młodych mieszkańców naszego miasta ph. „Kamienna Góra – moje miasto” przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych i Muzeum Tkactwa przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 30 listopada 2018 roku uczniowie II c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wybrali się na drugą terenową lekcję przyrodniczą do Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Kamienna Góra. Cykl terenowych lekcji przyrodniczych organizowany jest dla młodych mieszkańców naszego miasta przez Zarząd Oddziału PTSM oraz Nadleśnictwo Kamienna Góra przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.