aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. PTSM-JR

W dniu 6 grudnia 2019 roku uczniowie dwóch klas V a oraz VI a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubawce wzięli udział w wycieczce autokarowo-edukacyjnej do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie uczestnicząc w cyklu wycieczek ph. „Wycieczki edukacyjne i przyrodnicze”. Cykl ten jest organizowany przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze dla młodych mieszkańców naszego powiatu przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

fot. PTSM-JR

W dniu 28 listopada 2019 roku uczniowie klasy II d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wzięli udział w interesującej lekcji muzealnej ph. „Tradycje i zwyczaje świąteczne”. biorąc udział w cyklu lekcji muzealnych organizowanym przez Zarząd Oddziału PTSM oraz Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry. Lekcja muzealna została przeprowadzona przez Michała Stołpca. Cykl lekcji muzealnych organizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 5 grudnia 2019 roku uczniowie dwóch klas I b oraz III e ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do PPH „Vitbis” Sp. z.o,o, w Złotoryi, która jest producentem szklanych bombek choinkowych. Była to dziesiąta z tegorocznych wycieczek w ramach cyklu „Wycieczki edukacyjne i przyrodnicze” organizowanego dla młodzieży szkolnej z terenu naszego powiatu Góra przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

fot. PTSM-JR

W dniu 27 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Chełmsku Śląskim przeprowadzono Podsumowanie Szkolnego Roku Turystycznego 2018/2019. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klasy VI a (obecnie VII a) aktywnie uczestniczyli w imprezach turystyczno-krajoznawczych organizowanych przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze rozwijając dwoje zainteresowania turystyczno-krajoznawcze. Młodzi turyści z chełmskiej szkoły są członkami PTSM biorąc udział w imprezach turystyczno-krajoznawczych organizowanych dla młodych mieszkańców powiatu kamiennogórskiego przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

fot. PTSM-JR

W dniu 5 grudnia 2019 roku uczniowie dwóch klas II a orazI I b ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do PPH „Vitbis” Sp. z.o,o, w Złotoryi, która jest producentem szklanych bombek choinkowych. Była to szósta, a zarazem ostatnia z tegorocznych wycieczek w ramach cyklu „Wycieczki edukacyjne i przyrodnicze” organizowanego dla młodzieży szkolnej Gminy Kamienna Góra przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 26 listopada 2019 roku uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wzięli udział w interesującej lekcji muzealnej ph. „Tradycje i zwyczaje świąteczne”. biorąc udział w cyklu lekcji muzealnych organizowanym przez Zarząd Oddziału PTSM oraz Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry. Lekcja muzealna została przeprowadzona przez Michała Stołpca. Cykl lekcji muzealnych organizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 4 grudnia 2019 roku uczniowie dwóch klas I a oraz I b ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do PPH „Vitbis” Sp. z.o,o, w Złotoryi, która jest producentem szklanych bombek choinkowych. Była to piąta z tegorocznych wycieczek w ramach cyklu „Wycieczki edukacyjne i przyrodnicze” organizowanego dla młodzieży szkolnej Gminy Kamienna Góra przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminę Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 25 listopada 2019 roku uczniowie klasy III e ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wzięli udział w interesującej lekcji muzealnej ph. „Tradycje i zwyczaje świąteczne”. biorąc udział w cyklu lekcji muzealnych organizowanym przez Zarząd Oddziału PTSM oraz Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry. Lekcja muzealna została przeprowadzona przez Przemysława Burchardta. Cykl lekcji muzealnych organizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 29 listopada 2019 roku na swoją pierwszą wycieczkę po Kamiennej Górze wybrali się uczniowie klasy IV a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze. Czwartoklasiści zwiedzając Podziemną Trasę Turystyczną „Projekt Arado” wzięli udział w cyklu wycieczek popularnych ph. „Kamienna Góra – moje miasto”. Cykl ten współorganizowany jest przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, Muzeum Tkactwa oraz „Projekt Arado – zaginione laboratorium Hitlera” dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 18 listopada 2019 roku w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze odbyło się, w dwóch turach, Podsumowanie Szkolnego Roku Turystycznego 2018/2019, w którym uczestniczyli uczniowie ośmiu klas – trzech drugich oraz pięciu trzecich. Wszyscy uczestnicy spotkań aktywnie uczestniczyli w ubiegłym roku szkolnym 2018/2019 w cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla młodzieży szkolnej z terenu naszego miasta organizowanych przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.