aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - konwencja PiS

Pod takim hasłem dzisiaj (sobota, 6 października) na dziedzińcu Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyła się powiatowa przedwyborcza konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Zaprezentowani zostali kandydaci do rad gmin i miast, wójta i burmistrza oraz do sejmiku.

 

Konwencję prowadził Jarosław Gęborys, gościem była minister Marzena Machałek. Dużą część wystąpień poświęcono na prezentację współpracy samorządu z rządem. Starosta J. Gęborys wskazywał na zasługi M. Machałek przy budowie drogi S3, organizacji wizyty prezydenta w Kamiennej Górze, wpisaniu kamiennogórskiego szpitala do sieci oraz wsparciu dla powiatowych szkół przy remontach infrastruktury. Na przykładzie poseł M. Machałek, J. Gęborys wskazywał jak ważnym jest stawianie na ludzi, którzy dotrzymują słowa.

Minister M. Machałek chwaliła starostę za chęć współpracy z rządem. Żałowała, że nie wszyscy są tacy, jako przykład wskazała możliwość pomocy dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze. Burmistrz jednak nie złożył wniosku. Minister promowała również kandydata na burmistrza Adama Blicharskiego.

W swoim wystąpieniu kandydat PiS na burmistrza Kamiennej Góry dużo obiecał, w większości w oparciu o rządowe projekty. A. Blicharski zadeklarował budowę nowych mieszkań z programu Mieszkanie+. Program Ciepły Dom ma pozwolić na walkę ze smogiem poprzez termomodernizację, wymianę źródeł ciepła, montaż filtrów na kominach oraz przyłączanie domów do miejskiej sieci. A. Blicharski obiecał budowę w Kamiennej Górze Domu Seniora oraz powołanie asystenta społecznego, który zajmować się będzie problemami osób niepełnosprawnych i seniorów. W ramach programu Ciepły Posiłek w Domu i Szkole osoby starsze i biedne, mające problemy z poruszaniem się, będą miały dostarczane do domów ciepłe posiłki. Na ciepłą strawę mogą również liczyć dzieci w szkołach. W mieście mają powstać nowe tematyczne place zabaw, kandydat na burmistrza liczy również na remont stadionu przy ul. Ściegiennego. Obiekt miałby m.in. zyskać nową murawę, oświetlenie. A. Blicharski zadeklarował również dołożenie wszelkich starań, aby nad zalewem powstało kąpielisko. Wyremontowany zostanie dworzec kolejowy i przywrócone całoroczne połączenia kolejowe z Jelenią Górą i Wrocławiem. Wyremontowane będą drogi, chodniki i oświetlenie. - Kamienna Góra potrzebuje gospodarza, który współpracować będzie z rządem – ocenił A. Blicharski

Po kandydacie na burmistrza zaprezentowanych zostało 55 kandydatów na radnych, kandydat na wójta Marciszowa Artur Ciuba i do sejmiku Andrzej Sikora.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez