aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Dzisiaj (15 września) o północy mija termin rejestracji kandydatów do sejmu i senatu. Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej stopniowo publikowane są zgłoszone listy.

aktualizacja - 18.09 - dodaliśmy Listę KW PSL oraz kolejnych 3 kandydatów na senatorów



W wyborach do senatu w tej chwili PKW opublikowała 2 kandydatów z okręgu nr 2, w skład którego wchodzi powiat kamiennogórski:
Andrzej Dobrowolski - Jelenia Góra - członek SLD
Hubert Papaj - Jelenia Góra - członek PO
Krzysztof Mróz - Jelenia Góra - członek PiS
Kazimierz Klimek Jelenia Góra - nie należy do partii
Jerzy Pokój - Karpacz - nie należy do partii
Zbigniew Skowron - Jawor - członek PSL


W wyborach do sejmu w okręgu nr 1 legnicko-jeleniogórskim zarejestrowane został 8 list, łącznie 180 kandydatów.

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
1 Ilona Antoniszyn-Klik Wyższy urzędnik państwowy Wrocław Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
2 Tadeusz Samborski Wyższy urzędnik samorządowy Rogów Legnicki Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
3 Krzysztof Wiśniewski Fizjoterapeuta Miłków Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
4 Andrzej Jasiński Wyższy urzędnik samorządowy Mirsk Nie należy do partii politycznej
5 Kamil Ciupak Wyższy urzędnik samorządowy Gaworzyce Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
6 Wanda Gołębiowska Urzędnik samorządowy Niedaszów Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
7 Józef Mrówka Wyższy urzędnik samorządowy Strzyżowiec Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
8 Renata Borek Nauczyciel Wietszyce Nie należy do partii politycznej
9 Teresa Trefler Rolnik Henryków Lubański Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
10 Beata Betka Urzędnik Trzebcz Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
11 Zenon Bernacki Urzędnik Czaple Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
12 Barbara Otrociuk Przedsiębiorca Bogatynia Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
13 Adam Smoliński Urzędnik Jelenia Góra Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
14 Maria Wrona Rolnik Cichobórz Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
15 Stanisław Tokarczuk Nauczyciel akademicki Lubin Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
16 Zofia Rak Nauczyciel Gryfów Śląski Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
17 Aniela Hanowicz Nauczyciel Bolesławiec Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
18 Bartosz Rudolf Adwokat Piechowice Nie należy do partii politycznej
19 Jolanta Skawińska Przedsiębiorca Stara Kraśnica Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
20 Roman Sadowski Nauczyciel Bolków Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
21 Andrzej Macho Inżynier energetyk Gaiki Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
22 Agnieszka Kołodziej Nauczyciel Bolesławiec Nie należy do partii politycznej
23 Grzegorz Kunecki Informatyk Bolesławiec Nie należy do partii politycznej
24 Katarzyna Grzelak Nauczyciel Zawidów Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

1 Adam Lipiński Ekonomista Warszawa Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
2 Elżbieta Witek Nauczyciel Jawor Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
3 Marzena Machałek Parlamentarzysta Jelenia Góra Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
4 Krzysztof Kubów Administratywista Lubin Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
5 Wojciech Zubowski Parlamentarzysta Głogów Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
6 Tadeusz Lewandowski Technik mechanik Jelenia Góra Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
7 Roman Kulczycki Przedstawiciel władzy samorządowej Lwówek Śląski Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
8 Stanisław Potycz Radca prawny Legnica Nie należy do partii politycznej
9 Jerzy Stachyra Filolog angielski Bogatynia Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
10 Jacek Karwan Inżynier ochrony środowiska Gierałtowiec Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
11 Wojciech Marciniak Nauczyciel Sobin Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
12 Ewa Szymańska Ekonomista Legnica Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
13 Dagmara Gęborys Przedsiębiorca Kamienna Góra Nie należy do partii politycznej
14 Jacek Baczyński Ekonomista Legnica Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
15 Wiesław Ogrodnik Inżynier mechanik Bolesławiec Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
16 Urszula Ciupak Nauczyciel Studniska Dolne Nie należy do partii politycznej
17 Włodzimierz Stoch Inżynier chemik Karpacz Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
18 Aneta Gluza Ekonomista Lubin Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
19 Ewa Kwiatkowska Pielęgniarka Polkowice Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
20 Władysław Siwak Technik górnik Dziesław Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
21 Eurydyka Kukuła Nauczyciel języka polskiego Olszyna Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
22 Danuta Płonek Nauczyciel Ruszowice Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
23 Jadwiga Buciuto Nauczyciel Zgorzelec Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
24 Wojciech Zembik Inżynier elektronik Lubań Członek partii Prawo i Sprawiedliwość

Komitet Wyborczy Partia Razem
1 Szymon Surmacz Specjalista polityki społecznej Wolimierz Członek partii Partia Razem
2 Agnieszka Babaeva Technik usług kosmetycznych Legnica Członek partii Partia Razem
3 Damian Cacek Górnik eksploatacji podziemnej Lubin Członek partii Partia Razem
4 Daria Kuźniar Socjolog Lubań Nie należy do partii politycznej
5 Patryk Paś Stolarz Zgorzelec Członek partii Partia Razem
6 Katarzyna Dembowska Inż. budowlany Głogów Nie należy do partii politycznej
7 Wojciech Monkosa Główny realizator dźwięku Legnica Członek partii Partia Razem
8 Gabriela Bielecka Technolog żywności Biała Nie należy do partii politycznej
9 Konrad Bajek Politolog Wrocław Członek partii Partia Razem
10 Maria Jabłońska Pielęgniarka Chojnów Nie należy do partii politycznej
11 Krzysztof Markowski Pracownik biurowy Wrocław Członek partii Partia Razem
12 Ludmiła Czabaniuk-Bednarek Technik wsparcia IT Zgorzelec Członek partii Partia Razem
13 Tomasz Szczytyński Nauczyciel Raszówka Członek partii Partia Razem
14 Janina Plebańczyk Nauczyciel Jawor Nie należy do partii politycznej
15 Jakub Mazur Sprzedawca Głogów Członek partii Partia Razem
16 Monika Szafraniec Krawcowa Chrząstawa Nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy KORWiN
1 Klaudia Witczak Asystent parlamentarny Bolesławiec Członek partii KORWiN
2 Maciej Gwoździewicz Nauczyciel akademicki - nauki techniczne Jawor Nie należy do partii politycznej
3 Bogusław Strzelecki Przedsiębiorca Pobiedna Nie należy do partii politycznej
4 Iwo Matecki Kierownik przedsiębiorstwa świadczącego usługi z zakresu marketingu i sprzedaży Wrocław Członek partii KORWiN
5 Zbigniew Gatkowski Bez zawodu - student Polkowice Członek partii KORWiN
6 Anna Kawalec Sprzedawca Sławnikowice Nie należy do partii politycznej
7 Tomasz Kuncik Nauczyciel wychowania fizycznego Przemków Nie należy do partii politycznej
8 Małgorzata Kwiatkowska Prezes Lubin Nie należy do partii politycznej
9 Paweł Luberacki Technik ortopeda Legnica Członek partii KORWiN
10 Bartosz Żabiński Inżynier mechanik - maszyny i urządzenia przemysłowe Kawszowa Członek partii KORWiN
11 Anna Respondek Główny księgowy Łaziska Nie należy do partii politycznej
12 Paweł Szczepański Przedsiębiorca Kowary Nie należy do partii politycznej
13 Mateusz Kuryło Barman Lwówek Śląski Nie należy do partii politycznej
14 Agnieszka Krawczyk Asystentka stomatologiczna Trzmielów Nie należy do partii politycznej
15 Jacek Seredyński Kierownik przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego Legnica Nie należy do partii politycznej
16 Katarzyna Jabłońska Specjalista do spraw sprzedaży Bolesławiec Nie należy do partii politycznej
17 Piotr Budzeń Dziennikarz Chocianów Nie należy do partii politycznej
18 Kamila Zatylna Studentka - bez zawodu Sławnikowice Nie należy do partii politycznej
19 Andrzej Janiec Biotechnolog Lipiany Nie należy do partii politycznej
20 Aurelia Kobiałka Kierownik małego przedsiębiorstwa obsługi biznesu Lubin Nie należy do partii politycznej
21 Olga Łysiak Kucharz Polkowice Nie należy do partii politycznej
22 Tomasz Elbl Opiekun medyczny Piechowice Nie należy do partii politycznej
23 Monika Pawlikowska Pracownik instytucji pożyczkowej Bolesławiec Nie należy do partii politycznej
24 Stanisław Bocheński Przedsiębiorca Wrocław Nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru
1 Elżbieta Stępień Ekonomista Kunice Nie należy do partii politycznej
2 Grzegorz Stankiewicz Przedsiębiorca Jelenia Góra Nie należy do partii politycznej
3 Jacek Zahorski Główny księgowy Głogów Nie należy do partii politycznej
4 Tomasz Strojek Radca prawny Legnica Nie należy do partii politycznej
5 Natalia Zatka Filolog polski Jelenia Góra Nie należy do partii politycznej
6 Grzegorz Zieliński Ekonomista Osiek Nie należy do partii politycznej
7 Dominika Radomska Ekonomista Złotoryja Nie należy do partii politycznej
8 Szymon Cołokidzi Prezes zarządu Bożejowice Nie należy do partii politycznej
9 Andrzej Krzywiński Inżynier mechanik maszyny i urządzenia przemysłowe Łagów Nie należy do partii politycznej
10 Ewa Kamieniarz Główny księgowy Ścinawa Nie należy do partii politycznej
11 Bartosz Chwałek Politolog Budziwojów Nie należy do partii politycznej
12 Małgorzata Lech Ekonomista Krzywa Nie należy do partii politycznej
13 Paweł Dybek Technik farmaceuta Legnica Nie należy do partii politycznej
14 Kamila Bogus Asystent rodziny Polkowice Nie należy do partii politycznej
15 Edward Świst Broker ubezpieczeniowy Legnica Nie należy do partii politycznej
16 Monika Ankudowicz Specjalista ds. mediów Jelenia Góra Nie należy do partii politycznej
17 Beata Orłowska-Mielniczuk Nauczyciel Kunice Nie należy do partii politycznej
18 Stanisław Sudoł Handlowiec Jelenia Góra Nie należy do partii politycznej
19 Katarzyna Kania Urzędnik państwowy Legnica Nie należy do partii politycznej
20 Robert Greb Adwokat Zgorzelec Nie należy do partii politycznej
21 Agnieszka Pacanowska-Cholewińska Kierownik / właściciel zakładu usługowego Legnica Nie należy do partii politycznej
22 Izabela Maciuszek Kosmetolog Wrocław Nie należy do partii politycznej
23 Katarzyna Samulska Projektant wnętrz Jelenia Góra Nie należy do partii politycznej
24 Konrad Sikora Pedagog Jelenia Góra Nie należy do partii politycznej


Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
1  Stanisław  Huskowski Parlamentarzysta Wrocław Członek partii Platforma Obywatelska RP
2  Ewa  Drozd Nauczyciel Głogów Członek partii Platforma Obywatelska RP   
3  Piotr Miedziński Pracownik administracji samorządowej Jelenia Góra Członek partii Platforma Obywatelska RP
4  Iwona Krawczyk Menedżer Czadrów Członek partii Platforma Obywatelska RP
5  Jacek Kiełb  Pracownik administracji Legnica Członek partii Platforma Obywatelska RP
6  Zofia Czernow Ekonomista Jelenia Góra Członek partii Platforma Obywatelska RP   
7  Ryszard Raszkiewicz Przedstawiciel władzy samorządowej Złotoryja Członek partii Platforma Obywatelska RP   
8  Robert Kropiwnicki Nauczyciel akademicki Legnica Członek partii Platforma Obywatelska RP   
9  Tadeusz Maćkała Radca prawny Lubin Nie należy do partii politycznej
10  Wanda Żuchowska Pracownik administracji samorządowej Przemków Członek partii Platforma Obywatelska RP   
11  Mirosław Sakowski Pracownik administracji samorządowej Bolesławiec Członek partii Platforma Obywatelska RP
12  Artur Bieliński Przedstawiciel władzy samorządowej Zgorzelec Członek partii Platforma Obywatelska RP
13  Robert Matkowski Pracownik administracji samorządowej Jawor Nie należy do partii politycznej   
14  Grażyna Musiał Pracownik administracji samorządowej Jelenia Góra Członek partii Platforma Obywatelska RP
15  Wiktor Marconi Specjalista administracji publicznej Piechowice Nie należy do partii politycznej
16  Mariusz Tureniec Nauczyciel Bogatynia Członek partii Platforma Obywatelska RP
17  Arkadiusz Krzemiński Prawnik Bolesławiec Członek partii Platforma Obywatelska RP
18  Alicja Grześków Ekonomista  Kotliska Nie należy do partii politycznej
19  Leszek Szklarz Lekarz Wrocław Nie należy do partii politycznej
20  Mariola Serdeń Nauczyciel Borek Nie należy do partii politycznej
21  Piotr Gniewczyński Menadżer Lubań Członek partii Platforma Obywatelska RP
22  Alina Wojciechowska Menedżer handlu detalicznego Mirsk Nie należy do partii politycznej
23  Renata Hoffman Nauczyciel Polkowice Członek partii Platforma Obywatelska RP
24  Rafał Mazur Inżynier kierownik projektu Piechowice Członek partii Platforma Obywatelska RP

Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15"
1 Robert Winnicki Publicysta Zgorzelec Członek partii Ruch Narodowy
2 Marcin Królak Ciastkarz górnik instruktor strzałowy Lubin Nie należy do partii politycznej
3 Ewa Gutek Pielęgniarka Lubań Nie należy do partii politycznej
4 Krzysztof Detyna Technolog przetwórstwa mięsa Jawor Nie należy do partii politycznej
5 Paweł Wilk Przedsiębiorca budowlany Jelenia Góra Nie należy do partii politycznej
6 Aneta Mazur Prawnik Zgorzelec Nie należy do partii politycznej
7 Piotr Michalczyk Przedsiębiorca Winnica Nie należy do partii politycznej
8 Magdalena Stępniak Witrażystka Legnica Nie należy do partii politycznej
9 Piotr Różański Technolog chemiczny Lubin Nie należy do partii politycznej
10 Marcin Pietras Inżynier informatyk Legnica Nie należy do partii politycznej
11 Grzegorz Niedźwiecki Socjolog Jelenia Góra Nie należy do partii politycznej
12 Radosław Bocheński Inżynier budownictwa Kamienna Góra Nie należy do partii politycznej
13 Elżbieta Hajnce Sprzedawca Polkowice Nie należy do partii politycznej
14 Wojciech Rozbicki Adwokat Marczów Nie należy do partii politycznej
15 Izabela Ludwicka Technik administracji Polkowice Nie należy do partii politycznej
16 Krzysztof Klara Politolog Legnica Nie należy do partii politycznej
17 Anna Wilska Bez zawodu Goszowice Nie należy do partii politycznej
18 Anna Dudek Nauczyciel jęz. polskiego Jelenia Góra Nie należy do partii politycznej
19 Elwira Mikła-Czyrko Księgowy Jawor Nie należy do partii politycznej
20 Karol Wilk Prawnik Orłowice Członek partii Ruch Narodowy

Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni
1 Ryszard Zbrzyzny Ekonomista Osiek Członek partii SLD
2 Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska Adwokat Warszawa Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
3 Monika Woźniak Politolog Legnica Członek partii Twój Ruch
4 Dariusz Dobosz Technik mechanik Złotoryja Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
5 Jeremi Hołownia Inżynier elektryk Głogów Członek partii Unia Pracy
6 Alicja Janiec Ekonomista Bolesławiec Nie należy do partii politycznej
7 Waldemar Woźniak Nauczyciel Zgorzelec Członek partii SLD
8 Daniel Koko Fizjoterapeuta Ubocze Członek partii SLD
9 Janusz Jędraszko Biolog Jelenia Góra Członek partii Twój Ruch
10 Paweł Baczmański Strażak Bolków Nie należy do partii politycznej
11 Halina Martin Pracownik administracyjny Polkowice Nie należy do partii politycznej
12 Jarosław Dyczkowski Inżynier sanitarny Kamienna Góra Członek partii SLD
13 Arkadiusz Wojtkiewicz Ekonomista Jelenia Góra Nie należy do partii politycznej
14 Marcin Soboń Politolog Jelenia Góra Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
15 Brygida Sadowska Ekonomista Gdańsk Członek partii Twój Ruch
16 Joanna Białek Pedagog resocjalizacji Głogów Nie należy do partii politycznej
17 Tadeusz Owoc Frezer Zgorzelec Członek partii Unia Pracy
18 Alicja Chajec Pracownik administracyjny Jelenia Góra    Nie należy do partii politycznej
19 Józef Pankiewicz Nauczyciel Lubin Członek partii Twój Ruch
20 Andrzej Stąsiek Nauczyciel akademicki  Warszawa Nie należy do partii politycznej
21 Irena Kamińska Technolog żywności Wrocław  Nie należy do partii politycznej
22 Agnieszka Stankiewicz Ekonomista Legnica Nie należy do partii politycznej
23 Jerzy Słowik Politolog Legnica Członek partii Twój Ruch
24 Piotr Paczóski Ekonomista Jelenia Góra Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej

Listę będziemy stopniowo aktualizować

Add comment

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Security code
Refresh