aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Komitet Wyborczy Razem zarejestrował już swoje listy kandydatów. Z list Razem wystartują kandydaci do rady miasta Kamienna Góra, rady gminy wiejskiej Kamienna Góra, rady miasta i gminy Lubawka oraz do rady powiatu kamiennogórskiego. Dzisiaj (sobota, 4 października) odbyła się konwencja wyborcza.

Spotkanie sympatyków stowarzyszenia oraz wyborców zorganizowano w Centrum Kultury w Kamiennej Górze. W dynamicznej i ciekawej oprawie przedstawiono kandydatów Komitetu Razem w nadchodzących wyborach. Zgodnie z przewidywaniami  o reelekcję ubiegać się będzie obecny burmistrz Kamiennej Góry Krzysztof Świątek. W Lubawce komitet wystawił na burmistrza Andrzeja Świątka. Na stanowisko wójta gminy wiejskiej Kamienna Góra zaproponowano Radosława Oleksiak.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło oficjalne kampanie wyborczą Komitetu Wyborczego Razem. Wstępnie wiadomo już że duży nacisk kandydaci kłaść będą na bezpośredni kontakt z wyborcami. Między innymi na terenie gminy wiejskiej kandydaci odwiedzają swoich wyborców prezentując im program wyborczy oraz słuchając bolączek mieszkańców.

KW Razem liczy na coraz lepszą współpracę między samorządami. Podczas spotkania przypomniano jak dużo udało się zrobić. Z miasta afer Kamienna Góra stała się postrzegana jako coraz lepiej rozwijająca się. K. Świątek podkreślił że to właśnie zasługa dobrej współprace burmistrza z radą miasta.

Arkadiusz Dybiec, prezes KSIS Razem, zwrócił uwagę na fakt że stowarzyszenie jest bezpartyjne. Jedyną opcją polityczną jest opcja regionalna, lokalni patrioci zakochani w powiecie, który nie jest polityczny. KSIS Razem przez cztery lata działalności zorganizowało szereg imprez – ligę pływacki, turnieje piłkarskie, bale i zbiórki charytatywne, protest w sprawie budowy S3 oraz szereg akcji wsparcia np. dla dzieci chorych onkologicznie. A. Dybiec wymieniając sukcesy członków stowarzyszenia wspomniał o aferach (m.in. z dyrektorem ZSZiO) oraz o braku kompetencji obecnej starosty powiatu, której przyznał czerwoną kartkę – pora zejść z boiska za faule – zakończył wywołując oklaski na sali.

KW Razem nie wystawia swojego kandydata do Sejmiku. Udzieliło jednak poparcia startującemu z listy SLD Kazimierzowi Kawie.

Oprawę artystyczną imprezy zapewnił zespół Projekt Muzyki Filmowej. 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez