aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. LZS Kamienna Góra

W niedzielę (19 listopada) w ramach Dolnośląskich Igrzysk Mieszkańców Wsi i Miast odbyły się dwa finały w grach zespołowych. W obu grały drużyny z powiatu kamiennogórskiego.

fot. policja Wałbrzych

W sobotę (18 listopada) tuż po południu na drodze Kamienna Góra - Jaczków doszło do zdarzenia z udziałem 40-latka kierującego mazdą.

policja LubawkaLubawscy policjanci zatrzymali młode małżeństwo podejrzane o przywłaszczenie i sprzedanie wyposażenia mieszkania znajdującego się na terenie gminy Lubawka.

Kamienna Góra - most ul. Broniewskiego - Kaufland

W piątek (17 listopada) w kamiennogórskim sądzie zapadł pierwszy, nieprawomocny wyrok, w sporze między Urzędem Miasta a Towarzystwem Budownictwa Społecznego w sprawie mostu łączącego budynki TBS przy ul. Broniewskiego w Kamiennej Górze z działkami przy Kauflandzie.

fot. via Szkoła Podstawowa 2 Kamienna Góra

Dzisiaj (poniedziałek, 20 listopada) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tkaczy Śląskich w Kamiennej Górze przyłączyli się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

fot. Zbigniew Piepiora

W sobotę (18 listopada) odbyło się sympozjum z okazji 200-lecia zorganizowanego przewodnictwa w Sudetach 1817-2017 pod hasłem: „Od tragarzy lektyk do profesjonalnych przewodników”. Wydarzenie miało miejsce w auli jeleniogórskiego Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Zostało zorganizowane przez Koło Przewodników Sudeckich (KPS) przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze i UE we Wrocławiu WEZiT w JG.

fot. Fraszka Kamienna Góra

W sobotę (18 listopada) tancerze z klubu Fraszka z Kamiennej Góry uczestniczyli w 32 Noworudzkich Spotkaniach Tanecznych.

Imię Pani - Krzeszów - Krzysztof Koziołek

W najbliższy czwartek (23 listopada) w Krzeszowie odbędzie się premiera kryminału retro "Imię Pani" Krzysztofa Koziołka.

Krzeszów

Uwaga kierowcy, zablokowana jest droga Kamienna Góra – Krzeszów. Na wysokości boiska w Krzeszowie doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów.

Aktualizacja 8:40

droga

Uwaga kierowcy i piesi, część dróg, ulic i chodników na terenie powiatu kamiennogórskiego pokryta jest cienką warstwą lodu.

Kolejka 15 - 18-19 listopada

Kolejka 15 - 18-19 listopada

Kolejka 13 - 18-19 listopada

Kolejka 13 - 18-19 listopada

Włókniarz Chełmsko Śląskie : Victoria Czadrów

W ostatniej kolejce klasy A Włókniarz Chełmsko Śląskie podejmował Victorię Czadrów. Pogoda nie sprzyjała dzisiaj (niedziela, 19 listopada) piłkarzom.