aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - radiowóz

Od jednego z internautów otrzymaliśmy kilka filmów nagranych na trasie Kamienna Góra-Wrocław. Na filmach nagrane zostały wyczyny kierowcy renault megane.


Podobnych filmów na polskich drogach można zapewne nagrać wiele. Ten jest o tyle wyjątkowy, że renault to nieoznakowany radiowóz kamiennogórskiej policji. Pierwszy z filmów nagrany został przed Wierzchosławicami, ostatni przed Kostomłotami i wjazdem na autostradę. Autorem jest pasażer samochodu jadącego za radiowozem. Na filmach uwiecznione zostały wykroczenia kierowcy, od przejazdu przez skrzyżowania bez włączania kierunkowskazu po znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości.

Skróconą wersję filmu obejrzysz poniżej.

Tomasz Kościcki, zastępca komendanta, potwierdza, że nagrany samochód to nieoznakowany radiowóz. Wiadomo, który z funkcjonariuszy we wskazanym przez autora nagrania dniu, dysponował tym pojazdem. Na komendzie trwa już wewnętrzne postępowanie wyjaśniające.

Policjanci potwierdzają, że do różnych komend trafią zdjęcia lub filmy dokumentujące wykroczenia popełniane przez policjantów. Gdy ich autorzy decydują się na złożenie zeznań policjant-kierowca może być ukarany tak, jak każdy kierujący, otrzymuje mandat i punkty karne. Wskazują również, że łamanie prawa w celu zarejestrowania wykroczenia popełnianego przez innego kierowcę jest niebezpieczne i też może podlegać karze.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez