aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - domek dla kotów

W czwartek od jednego z internautów otrzymaliśmy zdjęcie konstrukcji przymocowanej do boksu z koszami na śmieci. Wieczorem ta sama osoba alarmowała, że ktoś wyciąga koty, a gdy zaczął nagrywać, grozi mu i go obraża. W sprawę zaangażowana została policja.Jak udało nam się ustalić konstrukcja to domek dla kotów wybudowany przez jednego z mieszkańców sąsiednich budynków. Początkowo konstrukcja powstała bez zgody Spółdzielni Mieszkaniowej, która zarządza terenem, ale już została zalegalizowana. Dzięki domkowi koty mają przestać mieszkań w piwnicach okolicznych bloków. W celu ograniczenia populacji czworonogów lokator zobowiązał się sterylizacji kotów. Prezes spółdzielni zapewnia, że jego jednostka nie prowadzi odławiania kotów. Przypuszcza, że to działania osób zajmujących się zwierzętami, mające doprowadzić do realizacji ustaleń i ograniczenia rozmnażania kotów.

Na filmie widać i słychać kobietę, która obraża nagrywającego i twierdzi, że dostała nakaz z Urzędu Miasta, ale działa charytatywnie. Zapowiada wezwanie policji „za nagrywanie niedozwolonych rzeczy”.

Kamienna Góra - domek dla kotów

Autor nagrania twierdzi, że po zdarzeniu ktoś dobijał się do jego mieszkania, żądając skasowania filmu, również zapowiadał wezwanie policji. W końcu do tego doszło. Funkcjonariusze jednak niewiele wskórali. Autor twierdzi, że nie chcieli się wylegitymować, a przeprowadzenie interwencji pod tym adresem potwierdził mu telefonicznie dyżurny.

Arkadiusz Dybiec z Urzędu Miasta zapewnia, że również ta instytucja nie prowadzi i nikomu nie zlecała odławiania kotów. W przypadku bezdomnych zwierząt dostarczonych do wskazanego weterynarza miasto finansuje m.in. sterylizację, licząc na powstrzymanie niekontrolowanego rozmnażania.

Interwencję policji potwierdza zastępca komendanta policji Tomasz Kościcki. Mówi jednak, że policjanci nie żądali skasowania filmu (nie mają takich uprawnień), chcieli jedynie wylegitymować jego autora. Odstąpili od interwencji, gdy ten zamknął im drzwi. Sprawą zajmie się teraz dzielnicowy.

Niestety nie znamy relacji nagranych osób. Nie wiemy, kto to był.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez