aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

A. Nowak i Paul van Zwam

W sobotę (15 lutego) we Wrocławiu odbyła się międzynarodowa konferencja szkoleniowa dla nauczycieli, trenerów oraz instruktorów piłki nożnej. Jedynym przedstawicielem powiatu kamiennogórskiego był Adam Nowak, nauczyciel ZSO w Kamiennej Górze, trener młodzików klubu Olimpia Kamienna Góra oraz seniorów Gnejs Ogorzelec.


Wykłady podczas konferencji: "Inteligentna gra – myślenie na boisku i poza nim w piłkarskim rozwoju dzieci i młodzieży" prowadzili prelegenci z najlepszych akademii piłkarskich w Europie, m.in. Davide Corti z AC Milan, Paul van Zwam z Feyenoordu Rotterdam  oraz selekcjoner reprezentacji Polski U15 Bartłomiej Zalewski.

Trenerzy przekazywali wiedzę na temat zasad nauczania inteligencji w grze już od najmłodszych lat, w momencie, gdy dokonuje się piłkarski rozwój człowieka.

A. Nowak i Rafał Ulatowski

Prelegenci z zagranicy mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem. P. van Zwam pracował m.in. w Chelsea Londyn i PSV Eindhoven, a akademia Feyenoordu Rotterdam, w której pracuje obecnie, po raz czwarty z rzędu otrzymała nagrodę Rinusa Michelsa dla najlepszego ośrodka tego typu w Holandii.

Fachowym tłumaczeniem podczas wrocławskiej konferencji zajął się trener Rafał Ulatowski, który w Ekstraklasie prowadził Zagłębie Lubin, GKS Bełchatów, Lechię Gdańsk, oraz Cracovię. Był asystentem Leo Beenhakkera w reprezentacji Polski.

W programie wrocławskiej Konferencji, oprócz wykładów, były także pokazy praktyczne, oraz panel dyskusyjny.

Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

A. Nowak i Davide Corti

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA