Cystersi Krzeszów w pięciu kolejkach Jeleniogórskiej Ligi Piłki Siatkowej Amatorów 2013/2014 stracili jedynie jeden set. W szóstej kolejce ulegli na własnym boisku Olimpii II Kowary.

Do tej pory Kowary uległy tylko drużynie Orle Bis i tracąc trzy punktu do lidera, Cystersów, zajmowali drugie miejsce. Spotkanie lidera i wicelidera zapowiadało się bardzo ciekawie. Fani obu drużyn liczyli na pięciosetowy pojedynek. Tak jednak się nie stało.
Pierwsze punkty w spotkaniu zdobyli łatwo Cystersi (4:0). Piątą piłkę zawodnicy długo rozgrywali. Ostatecznie po błędzie punkt zdobyły Kowary. Rezerwy Olimpii odrobiły stratę (6:6) i zdobyły przewagę, której nie oddały do końca seta.
Druga partia rozpoczęła się bardzo podobnie do poprzedniej Cystersi zdobyli przewagę, a Olimpia goniła. Na tablicy wyników co rusz pojawiały się remisy – po 5, po 6, po 10, po 11. Cystersi wyszli na prowadzenie (13:11, 15:12) jednak chwila przerwy dla Olimpii i drobna korekta ustawienia dala odbicie zawodnikom z Kowar, którzy doprowadzili do kolejnego remisu i w końcówce wygrali 21:25.
W trzeci secie dużą przewagę zdobyli goście (3:9). O czas poprosili Cystersi. Pod siatką dobrze sprawował się Paweł Szwaja. Krzeszów doprowadził do wyniku 9:10, jednak to Kowary popełniały mniej błędów i ostatecznie wygrali 22:25.
Cystersi Krzeszów : Olimpia II Kowary 0:3 (19:25, 21:25, 22:25)
Dla kibiców ciekawie wyglądało zestawienie zawodników obu drużyn. Część z nich grała w nieistniejącym już  kamiennogórskiego klubie KS Kus Kus Sudety Kamienna Góra oraz MKS Sudety Kamienna Góra. Po przeciwnej stronie siatki stanęli m.in. Dariusz Jakobschy - Norbert Łysek i na pozycji Libero Łukasz Łukasik- Krystian Bąk.
Skład Cystersi Krzeszów: Szwaja, Jakobschy, Kulpa, Jaszczur, Kłusek, Kraszewski, libero Łukasik.
Skład Olimpia II Kowary: Szujewski, Łysek, Zieliński, Kozłowski, Drewnicki, Stasiak, libero Bąk.