aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. AMS Mini Volley Kamienna Góra

W dniach 6, 7 marca  zawodniczki Akademii Młodego Sportowca „MINI VOLLEY” brały udział w jednym z największych turniejów minisiatkówki w Polsce- XXII Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki o Puchar Małgorzaty Glinki pod patronatem burmistrza Gminy Milicz.

 

W turnieju wzięły udział 64 zespoły w trzech kategoriach wiekowych z 17 klubów siatkarskich z całej Polski. Turniej rozgrywany był na trzech salach gimnastycznych. W kategorii „dwójek” startowało 25 zespołów, wśród nich para z AMS Mini Volley: Inez Chmielewska i Magdalena Lema.

Pierwszego dnia turnieju zawodniczki kamiennogórskiego klubu wygrały pewnie wszystkie swoje spotkania z: MKS Zorza Wodzisław Śląski, MKS MOS Wieliczka II Polon Krotoszyn II, SPS Zbąszynek I, UKS Dwójka Milicz. Po rozgrywkach dziewczyny regenerowany siły w basenie Milicka Fala. Drugi dzień turnieju zaczęły od zwycięstwa nad MUKS Jantar Kalisz 20:18. Było to bardzo wyrównane spotkanie, w którym dziewczyny pokazały walkę do ostatniej piłki zachowując spokojną głowę. W drugim meczu z UKS 17 Kalisz przegrywały 20:16 jednak ten mecz nie miał wpływu na awans od finału. W meczu finałowym po walce z lepszym zespołem MKS MOS Wieliczka, AMS Mini Volley Kamienna Góra zdobył 2 miejsce.

Dla dziewcząt z kamiennogórskiego klubu sukces jest tym cenniejszy, że są o rok młodsze od swoich rywalek.

Trener: Marcin Bieńkowski.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA