aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA

esmedia

Najnowsze

fot. ZSS Kamienna Góra

Wczoraj (czwartek, 11 kwietnia) na Krytej Pływalni Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się X Dolnośląski Mityng Pływackich Olimpiad Specjalnych. W zawodach wystartowało 180 zawodników z całego Dolnego Śląska. Powiat kamiennogórski na zawodach reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Kamiennej Górze oraz Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie.

 

Zawody rozpoczęły się od defilady uczestników, wysłuchania hymnu, podniesienia flagi olimpijskiej przez judoka Rafała Kubackiego - dwukrotnego mistrza świata i wygłoszenia przysięgi olimpijskiej przez wszystkich startujących zawodników.

Pływacy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych na dystansach: 25 m oraz 50 m w stylu dowolnym, klasycznym i grzbietowym. Dla zawodników o obniżonych możliwościach przygotowana była konkurencja chód po dnie na dystansie 16,5 m oraz 25 m stylem dowolnym przy pomocy sprzętu pneumatycznego. Całą rywalizację zakończyła sztafeta 4 x 25 m stylem dowolnym.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze, reprezentujących stowarzyszenie „Podaj Rękę” Kamienna Góra zostali wysoko sklasyfikowani zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i w sztafecie. W sumie wypływali 5 złotych medali, 1 srebrny oraz brązowy medal w sztafecie 4 x 25 m.

Organizatorami mityngu był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska- Dolnośląskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych "Handicap"- Wrocław.

fot. ZSS Kamienna Góra

 

 

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA