Jak już informowaliśmy, w miniony weekend (7-10 marca) na Arenie Duszniki odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików i młodzików młodszych w biathlonie. Sukcesy odnieśli zawodnicy MUKN Pod Stróżą Lubawka, uczniowie lubawskiej szkoły. Znane są już wyniki całego cyklu Celuj w Igrzyska i nagrody zdobyte przez lubawskich biathlonistów.

O wynikach z piątku, soboty i niedzieli pisaliśmy we wcześniejszych informacjach.

Po biegach indywidualnych rozegrane zostały sztafety. W kategorii młodziczek młodszych zwyciężyła sztafeta MUKN Pod Stróżą w składzie: Aleksandra Szajnowska, Weronika Dyczkowska oraz Oliwia Arendarczyk. W biegach sztafetowych medale brązowe zdobyły Kamil Cedzidło, Dominika Leśniara oraz Kornelia Arendarczyk.

Weekendowe osiągnięcia lubawskich zawodników to 9 medali (4 złote, 2 srebrne, 3 brązowe) zdobyte przez siedmioro biathlonistów.

Zawody w Dusznikach były jednocześnie finałem programu rozwoju biathlonu organizowanego przez Polski Związek Biathlonu pod nazwą "Celuj w Igrzyska". Nagrodą dla dwójki najlepszych zawodników w kategorii młodzików i młodzików młodszych w tym cyklu jest wyjazd na festiwal biathlonowy do Liatoppen w Norwegii, który odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia tego roku. W ósemce najlepszych znalazła się trójka zawodników z Lubawki. Oliwia Arendarczyk, która zwyciężyła w cyklu w kategorii młodziczek młodszych, Jakub Potoniec zwycięzca w kategorii młodzików młodszych oraz Dominika Leśniara, która zajęła drugie miejsce w kategorii młodziczek.