W Dusznikach Zdroju rozgrywane są biathlonowe zawody z cyklu Celuj w Igrzyska. Impreza kończy tegoroczną, dziewiątą edycję biathlonowego cyklu, jest jednocześnie Mistrzostwami Polski Młodzików. W piątek mistrzami Polski zostali Oliwia Arendarczyk i Jakub Potoniec. W sobotę do tego grona dołączyła Dominika Leśniara.

W piątek (8 marca) zawodnicy rywalizowali w biegach indywidualnych. W kategorii junior młodszy czwarte miejsce zajął Grzegorz Dereń. Sklasyfikowano 18 zawodników. W juniorkach młodszych Amelia Jęczmieniak była trzecia, Weronika Przemyślak 10, Wiktoria Przemyślak 11, Weronika Leśniara 17. Sklasyfikowano 20 zawodniczek. W grupie młodziczek Dominika Leśniara była 4, Kornelia Arendarczyk 9. Sklasyfikowano 21 zawodniczek. Wymienieni reprezentowali UKN Melafir Czarny Bór.

Rywalizację młodzików młodszych wygrał Jakub Potoniec, Dawid Filip był 6, Kajetan Urbaniak (22), Bartłomiej Piotrowski (25). Sklasyfikowano 46 zawodników. W grupie młodziczek młodszych najlepsza była Oliwia Arendarczyk, Aleksandra Szajnowska zajełą 3 miejsce. Sklasyfikowano 53 zawodniczki. Wymienieni reprezentowali MUKN Pod Stróżą (ZSP Lubawka).

Dzisiaj (sobota, 9 marca) odbyły się biegi sprinterskie. W juniorach młodszych Grzegorz Dereń był trzeci na 17 zawodników. W juniorkach młodszych (18 zawodniczek) Amelia Jęczmieniak zajęła 5 miejsce, Wiktoria Przemyślak 8, Weronika Przemyślak 14, Weronika Leśniara 15. Rywalizację młodziczek (23 zawodniczki) wygrała Dominika Leśniara, Kornelia Arendarczyk była 4.

W grupie młodzików młodszych (46 zawodników) Jakub Potoniec był drugi, Dawid Filip 4, Kajetan Urbaniak 16, Bartłomiej Piotrowski 36. Wśród młodziczek młodszych (53 zawodniczki) Oliwia Arendarczyk byłą druga, Aleksandra Szajnowska 7.